طراحی مطب در گنبد

طراحی مطب در گنبد

طراحی مطب در گنبد

طراحی مطب در گنبد

شما به عنوان کارفرما که درخواست طراحی مطب گنبد را دارید چند راه پیش پای خود می بینید. در حالت اول شما شاید مطب دارید و دکوراسیون مطب شما قدیمی شده است و قصد تغییر در دکوراسیون مطب در گنبد خود را دارید در حالت دوم شما قصد بازسازی مطب خود را دارید(مطب ندارید) و می خواهید طراحی مطب در گنبد را انجام دهید؛ در حالت سوم شما یک مطب نوساز تهیه نموده اید که نیاز به طراحی داخلی دارد در تمامی این حالات طراحی داخلی مرتفع کننده نیاز شما خواهد بود به شرطی که تعریف درستی از طراحی داخلی داشته باشید و تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را بدانید زیرا متاسفانه هنوز مرز بندی صحیح و اصولی در این باره شکل نگرفته و به همین علت بعضا پروژه های طراحی داخلی به تیم های طراحی دکوراسیون سپرده می شود که به دلیل عدم داشتن تخصص در این زمینه معمولا نتایج حاصله مورد نظر کارفرما نخواهد بود.
 طراحی مطب گنبد باید تیم تخصصی آن را انجام دهد و در طراحی بخش های مختلف مطب باتجربه و حرفه ای باشد تا مطب شما به شکل جذاب و زیبا در آورد و از کمترین فضا بهترین طراحی را داشته باشد؛ شرکتی را برای طراحی مطب در گنبد انتخاب کنید که رزومه کاری خبی داشته باشد و در جلب رضایت مشتریانش بسیار موفق باشد این کار شاید به سادگی باشد و در عمل بسیار سخت است شکرت ها باید خدمات ویژه ای داشته باشند کیفیت بالایی در طراحی داشته باشند که نیز بتوانند رضایت مشتریانش را داشته باشند. شرکت هیرکاناسازه با توجه به رزومه کاری و خدمات ویژه ای که ارائه می دهد در جلب رضایت مشتریانش موفق بود است نیز این شرکت در طراحی های که انجام داده است از بالا ترین کیفیت طراحی ها برخوردار بوده است.

 

طراحی داخلی انواع مطب پزشکی در گنبد

آن چه که در طراحی دکور مطب در گنبد حائز اهمیت می باشد، استفاده بهینه از فضای آن و ایجاد فضایی است که افراد در آن احساس آرامش داشته باشند. از آن جایی که بیماران ممکن است مدت زمان زیادی را در مطب بگذرانند، ایجاد فضایی زیبا و آرام بخش در مطب بسیار حائز اهمیت می باشد. فضای مطب به گونه ای است که افراد بیمار به آن رفت و آمد دارند، حفظ بهداشت محیط از نکات قابل توجه در این زمینه می باشد. به این منظور می توانید از انواع ضد عفونی کننده ها در گوشه و کنار مطب استفاده نمایید. انتخاب جنس کفپوش و مبلمان نیز از نکات مهم و قابل توجه در این زمینه می باشد. برای مثال انتخاب کفپوش وینیلی که تمیز کردن آن آسان می باشد، می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.

 

اهمیت طراحی مطب در گنبد

طراحی مطب گنبد در دنیای امروز از آن جهت اهمیت دارد که در این اماکن، قشر زیادی از افراد رفت و آمد می کنند و نمی توان به طراحی داخلی و تزئینات دکوراسیون به عنوان یک پارامتر غیر ضروری نگاه کرد. البته پیشرفت تکنولوژی تا حد زیادی باعث تمرکز بیشتر بر روی این موضوع شده است و ایده های خلاقانه ی زیادی برای طراحی کلینیک دندانپزشکی ، کلینیک زیبایی و … پیاده می‌شود این مقوله در شهرهای بزرگ اهمیت بیشتری پیدا کرده است. چون طراحی زیبا ابزار قدرت شماست و می تواند شما را، در یک فاصله زمانی کوتاه به صدر با کیفیت ترین مطب ها و کلینیک ها تبدیل کند. پس نشان دادن قدرت و کیفیت تنها با داشتن پزشک حاذق امکان پذیر نیست بلکه باید تمام المان ها دست به دست هم دهند تا بتوان یک محیط با تاثیرگذاری بالا طراحی و اجرا کرد.

 

اصول طراحی مطب در گنبد(اصول طراحی مطب پزشک در گنبد)

در طراحی مطب پزشک در گنبد لازم است یک سری از نکات رعایت شود تا هم موجبات راحتی مراجعان فراهم شود و هم کادر پزشکی بتوانند به خوبی وظایف خود را انجام دهند. یک مسئله ی مهم و در واقع گام ابتدایی برای طراحی مطب در شهرستان گنبد انتخاب یک موقعیت مکانی مناسب است که مراجعان بتوانند در وهله ی اول به راحتی رفت و آمد کنند. منطقه ای که برای مطب در نظر گرفته می شود باید امکان استفاده از خدمات حمل و نقل را داشته باشد. معمولا در طراحی مطب دکتر فضای مدنظر را در مراکز مسکونی و تجاری انتخاب نمی کنند‌.
مطب های پزشکی را نباید در نواحی پر سر و صدا راه اندازی کرد‌. این مسئله می تواند علاوه بر سلب آسایش کادر درمانی موجب رنجش خاطر مراجعان نیز بشود. نکته ی دیگری که در طراحی مطب باید به آن توجه کنید تهویه ی مناسب است. مطب ها معمولا محل تجمع بیماران هستند و از این جهت داشتن تهویه ی مطلوب ضروری است. این مورد امروزه با همه گیری و شیوع ویروس کرونا بیشتر به چشم می آید. هنگام طراحی مطب پزشک شیرآلات دستشویی بهتر است از نوع پدالی یا هوشمند باشد. سعی کنید دیوار های مطب را به گونه ای رنگ آمیزی کنید که حس منفی بیماری را به مراجعان منتقل نکند.

 

مراحل طراحی داخلی مطب پزشکی در گنبد

اولین کاری که در طراحی داخلی مطب باید اجرا شود بازنمایی فضا های مختلف بر حسب نیاز و نوع نگاه کارفرماست پس از این مرحله مواردی که با کارفرما طی یک جلسه عنوان شده در قالب تصاویر سه بعدی از آنچه در پایان پروسه طراحی رخ خواهد داد به ایشان نمایش داده میشود و در صورتی که نیاز به تغییراتی باشد این تغییرات اعمال شده و سپس جدول پلان بندی و زمانی کار فراهم می گردد که مربوط به بخش اجرای دکوراسیون داخلی خواهد بود.
کلیات اموری که در طراحی داخلی مطب پزشکی در گنبد انجام خواهد گرفت مطالبی بود که عنوان شد حال می پردازیم به جزئیات طراحی داخلی و اینکه چه اتفاق هایی در طی این پروسه رخ می دهد و چه نیازهایی در زمینه تزیین داخلی فضاها و عناصر معماری از سوی کارفرما طی روند اجرایی طراحی داخلی مطب پزشکی مرتفع خواهد شد.

 

طراحی مطب در گنبد

 

ویژگی های طراحی داخلی مطب پزشکی در گنبد

در طراحی داخلی مطب پزشکی صرفا به جنبه فیزیکی طراحی دکوراسیون داخلی مطب فکر نمی کنیم. طراحی بایستی به گونه ای خلاقانه انجام شود که مخاطب احساس یک فضای تکراری در محیط مطب که یاد آور فضای بیمارستان است را نداشته باشد مراجعه کننده پس از مراجعه به مطب باید با فضایی متفاوت روبرو شود تا پس از دیدن اتمسفر داخلی مطب، احساس حضور در بیمارستان را از ذهن خود خارج کند و نظرش به طراحی معمارانه مطب و تزییناتی که برای طراحی داخلی مطب در نظر گرفته شده جلب شود و با این فضای هنری ارتباط برقرار کند و احساس راحتی کند، در این حالت ضمن همکاری کامل جهت درمان از حس بد بیماری در نظر فرد نیز کاسته خواهد شد ضمن اینکه کمک می کند زمان انتظار کمتر به نظر برسد چرا که شخص در هنگام حضور در فضایی که چیزی برای ارائه ندارد مدام به ساعت خود مینگرد تا زمان بگذرد حال آنکه هر چه در طراحی داخلی دکوراسیون مطب پزشکی خود بکوشید توجه فرد مراجعه کننده را به آن جلب نموده اید و زمان انتظار برای شخص کمتر احساس می گردد.
طراحی داخلی مطب و کلینیک پزشکی به صورت علمی و با بهره گیری از علم طراحی معماری کمک شایان ذکری در رفع محیط های کسل کننده کاری و اداری و بی انرژی و خنثی محیط های درمانی خواهد نمود و با طراحی علمی محیط کمک گرفتن از هنر های زیبایی شناسانه و رنگ شناسی در طراحی و عدم استفاده از رنگ های تنش زا در طراحی مطب و کلینیک  این دست فضا ها تبدیل به محیطی دلپذیر و صمیمانه خواهد شد و بیمار در حین انتظار احساس بدی نخواهد داشت.همچنین ترس و اضطراب برخی از مراجعه کنندگان حین مراجعه به محیط درمانی توسط فضای دکوراتیو مطب برطرف می گردد.همچنین طراحی مطب تا جای ممکن بایستی فضای گرم و شاد باشد و سهمی در ایجاد تجربه ای نو در بیماران و مراجعه کنندگان داشته باشد به نحوی که علاوه بر خدماتی که دریافت می کنند تمایل به حضور دوباره در محیط را داشته باشند. در این نوع از فضاها که برای رفع مشکلات بیمار در نظر گرفته شده اند جنبه روحی طراحی مطب پزشکی بسیار حائز اهمیت است و در کل باید حس امید و سلامتی در فرد شکل بگیرد.

 

اهمیت دکوراسیون داخلی مطب در گنبد

حتما بارها برایتان پیش آمده که ساعتها برای ملاقات با پزشک معالج خود در مطب وی معطل شده اید . اصول طراحی دکوراسیون مطب به نحوی تعریف شده است که تمامی نکات ایمنی و بهداشتی مورد توجه قرار گرفته شده باشد. انتخاب ترکیب رنگ درست و نورپردازی مناسب می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند که مراجعه کنندگان از گذراندن زمان خود چه برای انتظار و چه برای درمان خسته نشوند و روحیه خوب خود را حفظ نمایند. خیلی وقت ها شما حال خوشی ندارید و با مشکلی که از به نحوی از آن رنج می برید در مطب در حال انتظار می مانید ، بسیار خوب است که این زمان را بتوانید راحت تر و با آرامش بیشتر سپری کنید و در آسایش باشید . تا نوبت شما فرا برسد .
دیزاین دکوراسیون داخلی مطب مقوله ای بسیار جذاب و در عین حال پیچیده است ؛  چیدمان وسایل درون فضا و انتخاب رنگ دیوار ها ، وسایل و طراحی نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است در این فضا شما باید بتوانید بهداشت را تا سر حد امکان نشان دهید ، مطب های بسیار تمیز با وسایل براق و درخشان می تواند حس سلامتی را القا کند ، همچنین شما در یک فضای محدود فرصت دارید تا به بیمار ثابت کنید که بهترین پزشک ممکن را برای بیماری خود انتخاب کرده ؛ پزشکی حرفه ای که حتی به جزئیات مطب خود هم تا حد زیادی توجه کرده. اگر شما بتوانید با طراحی دکوراسیون داخلی مطب به شیوه ای صحیح مدت زمان انتظار بیمار را سرگرم کننده و کم استرس کنید موفق شده اید ؛ بیماری که قرار است در اتاق انتظار بنشیند شرایط مطلوبی ندارد و این شمایید که می توانید در این زمان او را سرگرم کرده و از فکر مریضی دور کنید.
موضوع دیگر نکاه تجاری به مطب است ؛ از آنجا که این روزها همه چیز رقابتی شده ، حتی آسایش مریض در مطب هم روی تعداد مریضانی که به پزشک مراجعه می کنند تاثیر مستقیم دارد . که این موضوع برای بسیاری از پزشکان دارای اهمیت است  ، خصوصا در شهرهای بزرگ که تعداد پزشکان حاذق زیاد است اینکه بیمار کدام پزشک را برای معالجه خود انتخاب کند بستگس زیادی به شکل و شمایل مطب و برخورد پرسنل شما دارد.  مطبی دلگیر و شلوغ که جای نشستن ندارد و یک منشی جدی بداخلاق که صحبت با او بر اضطراب بیمار خواهد افزود قطعا بیماران شما را به سمت پزشکان دیگر سوق خواهد داد ؛ بنابراین حتی اگر نگاه تجاری به موضوع داشته باشید ؛ دکوراسیون داخلی مطب می تواند بسیار مهم باشد.

 

نورپردازی در طراحی داخلی مطب در گنبد

طراحی نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی است. نور پردازی اتاق پزشک و اتاق انتظار بهتر است به شکل ملایم و غیر مستقیم باشد. همچنین می توانید در دیزاین دکوراسیون مطب پزشکی از نورهای نقطه ای استفاده کنید تا فضای مطب پر نور نشود. توجه داشته باشید که استفاده از نورپردازی ملایم باعث ایجاد فضایی آرام و دنج در مطب پزشک می شود. در تمام فضاها نور ، باعث زیبایی و طراوت محیط می شود و چشم نواز است ؛ طراحی نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی است. در دکوراسیون داخلی مطب نور پردازی اتاق پزشک و اتاق انتظار بهتر است به شکل ملایم و غیر مستقیم باشد. همچنین می توانید در دیزاین دکوراسیون مطب پزشکی از نورهای نقطه ای استفاده کنید تا فضای مطب پر نور نشود. توجه داشته باشید که استفاده از نورپردازی ملایم باعث ایجاد فضایی آرام و دنج در مطب پزشک می شود. استفاده از آیینه‌ نیز می ‌تواند به بزرگ‌تر جلوه دادن مطب کمک کند. رنگ‌های ملایم همچنین می‌ توانند در آرامش درونی بیماران تأثیر داشته باشند آینه نورهای کار شده را هم منعکس می کند.

 

طراحی داخلی اتاق معاینه مطب در گنبد

اتاق معاینه جایی ست که شخص پزشک بیماران را معاینه کرده و آنها را درمان می کند. از آنجا که پزشک زمان زیادی را در این اتاق سپری می کند، پس باید طراحی و دکوراسیون داخلی در گنبد اتاق معاینه به گونه ای باشد پزشک بتواند با تمرکز کافی، فعالیت های خود را انجام دهد. به عنوان مثال نورپردازی و ترکیب رنگ مورد استفاده در اتاق معاینه نباید خسته کننده باشد و چشم بیمار و پزشک را آزار دهد. همچنین نکته ی قابل توجه در طراحی اتاق معاینه این است که پزشک باید به راحتی به تمام ابزار و لوازم مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. پس علاوه بر زیبایی ظاهری، اتاق معاینه باید از نظر کاربردی نیز کاملاً حرفه ای طراحی شده باشد.

 

طراحی داخلی مطب دندانپزشکی در گنبد

امروزه همانند دکوراسیون اداری و همچنین دکوراسیون دفتر کار اهمیت ویژه ‌ای به طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی داده می شود و تغییرات چشمگیری در دکوراسیون و طراحی آن ‌ها به وجود آمده است. شاید دلیل مهم در این زمینه ارتقای دید عموم جامعه به موضوع کیفیت محیط و حتی شرایط فضای داخلی مکان های درمانی باشد.
دکوراسیون داخلی اتاق انتظار مطب بسیار حائز اهمیت است که در نمونه زیر می ‌توانید حضور عناصری چون نور طبیعی (پنجره)، نور مصنوعی، تابلو هنری، چوب و طراحی سقف را مشاهده کنید که چقدر به کیفیت فضایی این بخش کمک کرده است. این عناصر در کنار یک دیگر باعث کاهش استرس در مراجعه کننده می‌شوند. رنگ در دسته عنصرهای مهم در دیزاین مطب دندانپزشکی به حساب می آید که در نمونه زیر می‌ توانید روشنی محیط را از طریق رنگ سفید درک کنید و علاوه بر آن لکه‌های زرد رنگ را می ‌توانید در کشوها مشاهده کنید که به خوبی باعث ایجاد تعادل و عدم خستگی شده است. معجره گل و گیاه را در هیچ فضایی فراموش نکنید و سعی کنید در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی نیز از گیاهان و گلهای آپارتمانی استفاده کنید که این عناصر باعث ایجاد انرژی مضاعت می‌شوند. از فضا به خوبی بهره ببرید. در مطب دندانپزشکی لاکچری زیر با توجه به اینکه فضا کوچک است با طراحی کابینت مطب دندانپزشکی به عنوان جداکننده به خوبی توانسته است از فضا بهینه استفاده کند. گاهی ممکن است مراجعه کننده به همراه فرزند کودک خود در کلینیک دندانپزشکی منتظر باشد پس خوب است از قبل به این موضوع فکر کرده باشید و با طراحی فضایی برای بازی در دکوراسیون سالن انتظار مطب نیازهای این دسته را نیز پاسخ داده باشید.

 

طراحی داخلی مطب چشم پزشکی در گنبد

راه اندازی مطب چشم پزشکی در مرحله ی اول نیاز به طراحی مطب دارد. حساس بودن این مرکز درمانی رعایت اصول را برای طراحی داخلی ضروری می کند. استاندارهای تعریف شده در این محیط برای بهبود کیفیت و رعایت بهداشت تعریف شده است و باید حتما رعایت شود. دکور مطب های جدید چشم پزشکی اغلب آرام و دارای وسایل و تجهیزات مدرن است. این مطب ها دارای بخش های مجزایی مانند، اتاق قدامی و قرنیه، جراحی آب مروارید، لیزیک و رفع عیوب انکگنبد، کاشت لنز داخل چشم، درمان کراتوکونوس، پیوند قرنیه، گلوکوم، اتاق خلفی، بخش استرابیسم و کودکان است. برای طراحی داخلی مطب چشم پزشکی در گنبد و دیگر شهرها رعایت این اصول علاوه بر رعایت بهداشت به جذابیت محیط نیز کمک می کند. برای هر کدام از فضاها با توجه به کاری که در آن انجام می شود می توان طراحی مرتبط با فضا را در نظر گرفت. این کار علاوه بر مشخص کردن هر کدام از بخش ها باعث ایجاد حس آرامش روحی در بیماران می شود.

 

طراحی داخلی مطب کودکان در گنبد

کودکان در فضایی احساس آرامش و امنیت می کنند که برای آن ها آشنا باشد و شما می توانید در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی مطب کودکان از المان های کارتونی استفاده کنید همچنین باید رنگ هایی که در طراحی این فضاها مورد استفاده قرار می گیرند مطابق با روحیه کودکان دختر و پسر باشند. توجه داشته باشید که محل انتظار و میز پذیرش اولین مکانی است که کودکان در هنگام مراجعه به مطب پزشک با آن مواجه می شوند بنابراین بهتر است در این مکان ها از المان ها و رنگ و چیدمانی مناسب استفاده شود تا کودک جذب دکوراسیون شود. در فضای اتاق انتظار بهتر است مکانی را برای سرگرم کردن و بازی کودکان در نظر بگیرید تا استرس از آن ها دور شود و با توجه به اینکه مطب پزشک فضایی سرد دارد بهتر است برای ایجاد حس آرامش در این محیط از رنگ های گرم  نظیر نارنجی و قرمز و زرد و آبی و سبز روشن و ارغوانی استفاده کنید. طراحی کلینیک اطفال، دارای نکات زیادی است و از آنجا که مراجعین آن، کودکان هستند، باید بسیار با دقت این کار را انجام داد.زمانی که کودکان در حال درمان باشند علاوه بر درمان مشکل جسمی، باید از نظر روانی نیز به آنها توجه داشت، اکثر کوکان از کلینیک پزشکی می‌ترسند، بنابراین طراحی داخلی کلینیک اطفال باید آرام بخش باشد و استرس را از کودکان دور کند.

 

طراحی مطب در گنبد

 

هزینه طراحی مطب در گنبد

هزینه طراحی مطب گنبد، بسیاری از افراد فکر می کنند که دکوراسیون خلاقانه مطب های پزشکی هزینه های بالایی را در بر می گیرد و به همین دلیل از از انجام آن ممانعت می کنند. اما باید بگوییم که این تفکر اشتباه است و شما می توانید با توجه به بودجه ای که در نظر دارید، دکوراسیونی کاربردی و زیبا از لحاظ عملکردی را داشته باشید. هزینه های دکوراسیون مطب ارتباط مستقیمی با سلیقه کار فرما و نوع متریالی انتخابی نیز دارد. هزینه های دکوراسیون داخلی مطب ها با توجه به متراژ مطب، کیفیت متریال به کار رفته در فضا، سبک مورد نظر، شهری که مطب در آن قرار دارد و مهم تر از همه بودجه کارفرما متفاوت باشد. یکی از امکاناتی که مشورت با طراح داخلی برای شما فراهم می آورد این است که با توجه به بودجه ای که شما در نظر دارید، بهترین خروجی را ارائه می دهد.

 

سفارش طراحی مطب در گنبد

در مرحله سفارش شما باید شرکت معتبری برای سفارش طراحی مطب در گنبد پیدا کنید، این راهی سخت است ولی برای قبل طراحی مطب در گنبد لازم است و شما می توانید با توجه رزومه کاری شرکت های مختلف، شرکت مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر شما انتخاب مناسب داشته باشیم احتمالا از طراحی مطب خود در شهر گنبد پشیمان نمی شوید، این احتمال وجود دارد که شرکت هایی باشد با خدمات کم، طراحی مطب در گنبد را انجام بدهند ولی هر شخص که سفارش می شود اکثرا براشون کیفیت کار مهم است نه خدمات زیاد پس شرکت با کیفیت در طراحی مطب گنبد مهم است.  شرکت هیرکاناسازه هم خدمات متعددی دارد و با کیفیت بالایی ارائه می دهد وشما نیز می توانید از طریق پنل سفاش آنلاین طراحی داخلی، سفارش های خود را به صورت آنلاین انجام دهید.