طراحی مطب پزشک

طراحی مطب پزشک

طراحی مطب پزشک

طراحی دکوراسیون مطب دکتر اولین چیزیست که بیمار در هنگام مراجعه به مطب با آن مواجه می شود. اصولاً افراد هنگام مراجعه به مطب پزشک کمی دل نگرانی و استرس دارند. حالا اگر  دکوراسیون مطب دکتر چشم نواز و دلگرم کننده باشد می تواند  باعث آرامش بیمار گردد و در مقابل اگر خشک و خشن و سرد باشد، می تواند بر استرس  بیمار بیافزاید و این یکی از  دلایلی ست که باعث شده بسیاری  از افراد برای رفتن به مطب پزشک  تمایلی نداشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم  به بیان نکاتی در خصوص طراحی مطب دندان پزشکی، طراحی مطب زیبایی و طراحی مطب ارتوپدی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

طراحی مطب پزشک

طراحی داخلی مطب دکتر باید به گونه ای باشد که بتواند علاوه بر این که فضای داخلی مطب را به بهترین شکل ممکن ساماندهی می کند، باید نحوه ی عملکردها را نیز بتواند بالا ببرد. یعنی طراحی مطب طوری باشد که بتواند پاسخگوی نیازمندی های مراجعان و عملکرد کادر درمان باشد. همچنین طراحی یک مطب دکتر باید تصویری از یک پزشک معتبر و حرفه ای را به مراجعین یا بیماران انتقال دهد. اغلب افرادی که به مطب پزشک مراجعه می کنند با وضعیت جسمی و روحی نامطلوبی وارد مطب می شوند که خب کاملاً طبیعی ست و وظیفه ی یک طراح خوب اینست که با طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر به بهترین شکل ممکن، بتواند به بالا بردن روحیه ی بیماران کمک کند.
اصول طراحی مطب دکتر باید با توجه به یک سری نکاتی انجام گردد. نکاتی از قبیل: رنگ، نور، سقف، کف، مبلمان، سرویس بهداشتی، اتاق انتظار، بخش پذیرش، قرار دادن تلویزیون یا رادیو یا مجلات، تهویه، آب سردکن، فضای بازی بچه ها، اتاق پزشک برای کودکان، موسیقی در اتاق بیمار، سیستم سرمایش و گرمایش و ... . ما در این مقاله سعی داریم این نکات را با توجه به این که هر آیتمی برای چه نوع مطب پزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است، برای شما شرح دهیم. پس در ادامه ما را دنبال کنید.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

طراحی مطب دندان پزشکی

هیرکانا سازه دارای تجربه ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت طی چندین سال اخیر آماده ی پذیرش هرگونه پروژه و یا ارائه ی راهنمایی جهت انجام پروژه های شخصی و غیر شخصی می باشد. دکوراسیون مطب دکتر دندان پزشک یکی از طراحی هایی ست که باید با دقت بالا انجام شود. چرا که بسیاری از افراد چه کودک و چه بزرگسال، هنگام مراجعه به دندان پزشکی استرس زیادی دارند. فضای داخلی مطب و طراحی داخلی مطب دکتر دندان پزشک باید به گونه ای باشد که تا حد زیادی استرس مراجعین را کم کند و بیمار با حضور در مطب احساس راحتی و آرامش داشته باشد. برای رسیدن به چنین فضایی باید یک سری نکات را رعایت کرد که ما در این بخش از مقاله برخی از آن ها را که به نظر ما مهم ترین آیتم ها در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر دندان پزشک هستند را برای شما گردآورده ایم. ازجمله:

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

◘ دکوراسیون

دکوراسیون مطب دکتر دندان پزشک همان طور که گفتیم اولین فضایی ست که بیمار یا مراجعه کننده با آن مواجه می شود. شما می توانید از تابلوهای هنری برای گرم کردن فضا و ایجاد حس صمیمیت استفاده کنید. نیازی به هزینه ی بالا برای خرید تابلوها و وسایل تزیینی گران قیمت نیست، شما با تابلوهای ساده ولی زیبا که با چیدمان و دکور اتاق تناسب داشته باشد می توانید مکانی آرامش بخش را به بیمار القاء کنید. همچنین استفاده می توانید از تصاویر افراد شاد و خوشحال با یک لبخند زیبا حس رضایتمندی را در افراد ایجاد کنید. اشیاء دکوراتیو، ساعت های زیبا و نوستالژیک، گیاهان همیشه سبز می توانند آیتم هایی در جهت زیباسازی دکوراسیون مطب دکتر باشند.

◘ رنگ

طراحی مطب پزشکی همواره با آیتم رنگ در هم آمیخته است. رنگ ها در زندگی روزمره ی ما نقش بسزایی دارند، خصوصاً زمانی که پای مطب دکتر دندان پزشک وسط باشد. یک لایه رنگ تازه هر مکانی را از جمله کلینیک دندانپزشکی را می تواند به فضایی تمیز و نو تبدیل کند. بهترین و آرامش بخش ترین رنگ برای یک مطب دندان پزشکی شیک، رنگ روشن و سفید است. شما می توانید یکی از رنگ های شاد و سرزنده را برای بخش های کوچک و یا یک قسمت دیوار را برای القاء حس سرزندگی انتخاب کنید. فقط در نظر داشته باشید از رنگ های جیغ و تند صرف نظر کنید چرا که بیشتر موجب تنش و استرس در بیمار می گردد.
طراحی مطب کوچک می تواند با استفاده از رنگ روشن فضای موجود را بزرگتر نشان دهد. یک نکته را فراموش نکنید و آن هم هماهنگی رنگ دیوارها با دکوراسیون مطب دکتر است. برای این کار باید رنگ ها را بشناسید. به عنوان مثال،
- رنگ نارنجی رنگی سرگرم کننده و وسواس گونه است و باعث دست پاچه شدن می شود.
- رنگ صورتی رنگی شاد و با طراوت است و اگر از صورتی ملایم استفاده شود حس آرامش را خصوصاً در کودکان بوجود می آورد.
- رنگ بنفش رنگی اصیل و قدرتمند است و باید در انتخاب تنالیته ی این رنگ کمی دقت بیشتر شود.
- رنگ قرمز رنگی پر انرژی و هیجان انگیز است و رییس خانواده ی رنگ های گرم است. باعث اضطراب و افزایش تپش قلب می شود.
- رنگ زرد رنگ خورشید و رنگی پویاست و باعث واکنش های هیجانی در مقیاس بزرگتر می شود.
- رنگ آبی رنگی آرامش بخش و تسکین دهنده است.
- رنگ سبز نیز مانند رنگ آبی، آرامش بخش و تسکین دهنده است اما دقت کنید اگر هر کدام از این دو رنگ تنها استفاده شوند فضای مطب شما خسته کننده خواهد شد. حتماً از تکه های کوچک رنگ گرم و شاد نیز استفاده کنید.

◘ سقف

طراحی کلینیک دندان پزشکی اگر حرفه ای باشد حتماً به سقف توجه ویژه ای می شود. چرا که در مطب دندان پزشکی زمانی که دکتر مشغول کار بر روی دندان بیمار است، تنها فضایی که برای بیمار قابل رؤیت است، سقف بالای سرش است. شما می توانید با طراحی زیبا برای سقف آن قسمت، اوقاتی را که بیمار مجبور است فقط به بالای سرش نگاه کند را برایش قابل تحمل تر کنید. که خود این موضوع در ترغیب مراجعین به مطب شما تأثیر شگرفی دارد.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

◘ بخش پذیرش

طراحی دکوراسیون مطب دکتر فقط به در و دیوار و رنگ و لعاب فضای مطب مربوط نیست، تعیین فضای مورد نیاز پذیرش یا منشی مطب یکی از بخش های اصلی و مهم در طراحی مطب می باشد. جای گذاری کانتر یا میز منشی باید به نحوی باشد که هنگام ورود به مطب مراجعین به راحتی و به سهولت بتوانند با پذیرش یا منشی ارتباط برقرار کنند. همچنین باید نحوه ی دسترسی منشی به اتاق پزشک و اتاق بیمار راحت و بدون نیاز به عبور از بین مراجعه کنندگان باشد.

◘ قرار دادن تلویزیون یا رادیو یا مجلات

دکوراسیون مطب دندان پزشکی می تواند کامل باشد اگر در اتاق انتظار تلویزیون یا رادیو و یا مجلات مرتبط یا غیر مرتبط با دندان پزشکی وجود داشته باشد. به دلیل این که مراجعین ممکن است مدت زمان زیادی را برای رسیدن به نوبتشان در آن جا سپری کنند و یا شخصی به عنوان همراه بیمار مجبور به تحمل گذر زمان در مطب دندان پزشکی باشد، پس چه بهتر است که این گذر زمان را برای آن ها راحت تر کنیم. چگونه؟ با قرار دادن وسایلی جهت سرگرمی مانند تلویزیون که می تواند فیلم هایی را به صورت پشت سر هم پخش کند و یا رادیو که یک برنامه ی جذابی را در حال پخش دارد و همچنین می توان از مجلات و روزنامه ها یا جداول جهت ایجاد سرگرمی برای مراجعین یا همراهان آن ها استفاده کرد.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

◘ نور

طراحی مطب دکتر اگر همراه با نور کافی و دلگرم کننده نباشد کاری بیهوده است. اگر نور اصلی در دكوراسيون داخلی کلینیک دندان پزشکی شما لامپ های سفید است، اضافه کردن چند لامپ با نور گرم می تواند فضا را گرم تر و دلچسب تر کند و از استرس بیماران بکاهد. بیمارانتان از اتاق انتظار با نور خوب، که بتوانند در آن جا مجله بخوانند یا با یکدیگر صحبت کنند، استقبال می کنند. حتی اتاق هایی با زیباترین چیدمان و دیوار های رنگ شده نیز بدون نورپردازی کافی، سرد و بی روح به نظر می آیند و باعث ایجاد ترس و دلهره برای مراجعین یا بیماران می گردد. ترکیب نور سقف با نور زمین در قسمت پذیرش، ترکیبی عالی برای تعادل در حرفه ای بودن و صمیمی بودن فضا است. علاوه بر این با نورپردازی های زیبا روی سقف کلینیک خود را شیک و مدرن جلوه دهید.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

◘ تهویه

اصول طراحی مطب دکتر چه دندان پزشک باشد چه زیبایی یا هر مطب دیگری، نیاز به تجربه و آگاهی دارد. یکی از مواردی که هنگام طراحی مطب دکتر دندان پزشک باید به آن توجه کرد قرار دادن سیستم تهویه مناسب در داخل مطب است. بسیاری از افراد هنگام طراحی این موضوع را نادیده می گیرند و فکر می کنند می شود با باز گذاشتن درب مطب عمل تهویه انجام گردد. در حالی که هر فضای بسته ای نیاز به یک سیستم تهویه دارد. خصوصاً در مطب دندان پزشکی که بوی داروی بیهوشی و داروی بی حسی و مواد دندان پزشکی می تواند برای بسیاری از افراد آزار دهنده شود. پس قرار دادن سیستم تهویه مطلوب در مطب دندان پزشکی از واجبات آن فضا می باشد.

◘ اتاق پزشک برای کودکان

طراحی داخلی مطب دکتر دندان پزشک باید به شکلی انجام گردد که نیاز همه ی افراد در هر سنی را مد نظر قرار دهد. دسته ای از این افراد، کودکان هستند که مانند بسیاری از بزرگسالان از مطب دندان پزشکی و کارهای مرتبط با دندان ترس و دلهره دارند. از این رو شما باید هنگام طراحی کلینیک دندان پزشکی قسمتی را مخصوص کودکان قرار دهید و در آن مکان از رنگ های شاد و سرزنده، همچنین از تصاویر کارتونی که مورد علاقه ی دختربچه ها و پسربچه های امروزیست استفاده کنید تا علاوه بر این که پیامی را در قالب تصاویر به آن ها انتقال می دهید، سبب ایجاد حس امنیت و آرامش در کودکان شوید. در این زمان دندان پزشک می تواند بدون دردسر به کار خود بپردازد.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

طراحی مطب زیبایی

هیرکانا سازه دارای تجربه ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت طی چندین سال اخیر آماده ی پذیرش هرگونه پروژه و یا ارائه ی راهنمایی جهت انجام پروژه های شخصی و غیر شخصی می باشد.
طراحی مطب زیبایی باید با نام مطب هم خوانی داشته باشد، یعنی زیبا باشد. برخلاف آن چه که تصور می شود، طراحی دکوراسیون مطب دکتر زیبایی به مراتب سخت تر از مطب سایر پزشکان است. چرا که در این جا بخش اندکی از افراد جزو بیماران هستند و اغلب افرادی که وارد می شوند دارای بیماری یا درد نیستند. پس دکوراسیون مطب دکتر می تواند یکی از گزینه هایی باشد که در انتخاب مطب زیبایی تأثیر می گذارد. افرادی که به مطب زیبایی می روند قاعدتاً زیبایی را دوست دارند و اهمیت دادن به جزئیات برایشان بسیار مهم است. پس کار سختی در پیش رو دارید و دقت کنید که مبادا طراحی مطب زیبایی را ساده انگارید که قافیه را باختید.
برای رسیدن به فضایی زیبا و شیک باید یک سری نکات را رعایت کرد که ما در این بخش از مقاله برخی از آن ها را که به نظر ما مهم ترین آیتم ها در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر زیبایی هستند را برای شما گردآورده ایم. ازجمله:

• احساس امنیت

طراحی داخلی مطب دکتر زیبایی باید به شکلی باشد که افراد در آن جا احساس امنیت کنند. یعنی زمانی که کادر درمان و پزشک مشغول انجام فعالیت های زیبایی هستند، مراجعه کننده ترجیح می دهد در فضایی مجزا و به دور از دید سایر افراد کارش انجام شود. در واقع این افراد نیاز به یک حریم خصوصی دارند. اگر فضای مطب شما بزرگ است و امکان اختصاص دادن اتاق مجزا برای هر فرد و هر بخش دارید که چه بهتر، اما اگر مطب شما کوچک است و فضای محدودی دارید، می توانید با استفاده از پارتیشن بندی به هر شخص و هر قسمت یک محدوده ی مجزا اختصاص دهید تا حریم خصوصی هر فرد در آن جا حفظ شود و مراجعین احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

• سیستم سرمایش و گرمایش

اصول طراحی مطب دکتر با انجام یک سری نکات عملی می گردد. یکی از این نکات، وجود سیستم سرمایش و گرمایش در داخل مطب است. البته این موضوع مخصوص مطب زیبایی نیست و در همه ی مراکز درمانی و مطب های پزشکی صادق است. اما مطب زیبایی همانطور که گفتیم به دلیل این که اغلب افرادی که به آن جا مراجعه می کنند بیمار و گرفتار درد نیستند، پس مجبور به تحمل فضای گرم و یا سرد نخواهند بود. در روزهای گرم تابستان عموم افراد ترجیح می دهند وارد مکان هایی شوند که سیستم سرمایشی خوبی داشته باشد و اگر مرکز درمانی شما و یا کلینیک زیبایی شما این ویژگی را نداشته باشد قطعاً مشتری خود را از دست داده اید.

• فضای بازی بچه ها

دکوراسیون مطب زیبایی باید بخشی را به عنوان فضای بازی بچه ها اختصاص دهد. به دلیل این که بخش بزرگی از افرادی که به سراغ مطب زیبایی می روند را بانوان تشکیل می دهند، ممکن است مجبور باشند فرزند خود را به همراه بیاورند. وجود کودکی که بهانه ی مادر خود را می گیرد و موجب نگرانی فرد می شود ممکن است در انجام امور کادر درمان خلل ایجاد کند. پس بهتر آن است که محدوده ای را نه چندان بزرگ، حتی در حد یک میز و دو صندلی کوچک به همراه چند اسباب بازی کنار سالن انتظار تعبیه کنید تا کودکان نیز مشتاق حضور در مطب شما باشند.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

طراحی مطب ارتوپدی

هیرکانا سازه دارای تجربه ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت طی چندین سال اخیر آماده ی پذیرش هرگونه پروژه و یا ارائه ی راهنمایی جهت انجام پروژه های شخصی و غیر شخصی می باشد.
اصول طراحی مطب دکتر ارتوپدی براساس نیاز و شرایط بیماران در نظر گرفته می شود. در طراحی مطب دکتر ارتوپدی باید دقت زیادی اِعمال شود چرا که اکثر افراد با عارضه و درد وارد می شوند و معمولاً حوصله ی رفتار اشتباه و یا فضایی که در آن راحت نباشند را ندارند. دکوراسیون مطب ارتوپدی باید به گونه ای باشد که تا حدودی برای بیماران آرامش و احساس راحتی به همراه داشته باشد. برای رسیدن به فضایی راحت و آرامش بخش باید یک سری نکات را رعایت کرد که ما در این بخش از مقاله برخی از آن ها را که به نظر ما مهم ترین آیتم ها در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر ارتوپدی هستند را برای شما گردآورده ایم. ازجمله:

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

* پله

طراحی مطب دکتر ارتوپدی همانطور که گفتیم باید براساس نیاز و شرایط بیماران باشد. اولین نکته ای که باید در نظر گرفت، بیمارانی که به مطب ارتوپدی مراجعه می کنند مشکل جسمی در قسمت های مفاصل و استخوان هایشان دارند. پس وجود پله برای آن ها بزرگ ترین کابوس است. حتی الامکان مطب خود را در مکانی انتخاب کنید که همفک باشد و به هیچ عنوان پله نداشته باشد و یا آسانسور داشته باشد. اگر به ناچار مطب شما در ساختمانی قرار گرفت که پله دارد و آسانسور هم ندارد و امکان قرار دادن بالابر مخصوص افراد ناتوان نیست، حتماً ارتفاع پله ها را کم کرده تا بیماران با کم ترین مشکل به مطب شما مراجعه کنند. دقت داشته باشید وجود پله می تواند بیمار را از حضور در مطب شما کلاً پشیمان کند.

* کف

طراحی داخلی مطب دکتر ارتوپد با طراحی کف مطب شروع می شود. به دلیل این که بسیاری از بیماران ممکنه افراد سالخورده باشند و یا افرادی که در راه رفتن کمی مشکل دارند، پس نیاز است که کفی طراحی شود تا با دیدن آن بیماران برای راه رفتن ترس نداشته باشند. می بایست از متریالی مانند لمینیت یا رنگ اپوکسی استفاده شود تا هم به راحتی قابل شستشو باشد و هم احتمال سُر خوردن نداشته باشد. همچنین دقت شود که سطح آن کاملاً صاف باشد تا مبادا پای کسی یا عصای بیمارانی که در راه رفتن مشکل دارند و یا کهنسال هستند به لبه های برجسته شده گیر نکند. در نهایت کف مطب باید احساس محکم بودن و اطمینان را به بیماران انتقال دهد.

* صدا

طراحی مطب پزشک اصولاً باید نسبت به صدا عایق باشد. چرا که صدا یکی از عواملیست که باعث ایجاد تنش، اضطراب و تشدید درد در فرد بیمار می گردد. حتی الامکان سعی کنید از متریالی در دکوراسیون مطب ارتوپدی استفاده کنید که جاذب صدا باشند. همچنین پنجره ها را تا جای ممکن دو جداره انتخاب کنید تا از ورود هرگونه صدا به داخل مطب جلوگیری شود. حتماً تهویه مناسب داشته باشید که مجبور به باز گذاشتن پنجره جهت تهویه هوا نباشید. سر و صدا می تواند صبر و تحمل بیماران را در هنگام انتظار کم کند و موجب ناراحتی افراد گردد.

* مبلمان

دکوراسیون مطب دکتر ارتوپدی همانطور گفته شد باید بر اساس شرایط بیماران باشد. بیماری که از درد کمر رنج می برد نیاز دارد تا شرایط نشستن بر روی یک مبل ارتوپدیک برایش فراهم باشد. اگر شما یک پزشک ارتوپد هستید باید در جهت رفاه حال بیمار خود مبلمانی را انتخاب کنید که استانداردهای لازم برای بیماران ارتوپدی را داشته باشد تا هر فردی با هر شرایطی بتواند به راحتی روی آن بنشیند تا در زمان نوبتش به اتاق بیمار وارد شود. همچنین باید یک تا دو تخت در مطب خود برای افرادی که امکان نشستن ندارند قرار دهید. یادتان باشد مبلمان شیک و چشم نواز به درد بیمار ارتوپدی نمی خورد و قطعاً آخرین باری خواهد بود به مطب شما مراجعه می کند.

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

* سرویس بهداشتی

طراحی کلینیک ارتوپدی باید به شکلی باشد که نحوه دسترسی بیماران به سرویس بهداشتی با سهولت و بدون نیاز به کمک انجام شود. نصب دستگیره بر روی دیوارها می تواند کمک شایانی به بیماران ارتوپدی باشد. قطعاً شما نیز به این امر واقف هستید، افرادی که از نظر جسمی در ناحیه کمر، لگن، پا، گردن، زانو دچار مشکل شدند امکان استفاده از سرویس بهداشتی ایرانی را ندارند. پس قرار دادن سرویس فرنگی نیز امری کاملاً ضروریست. فقط یک نکته را به خاطر داشته باشید که حتماً برای سرویس بهداشتی در صورت امکان پدهای یک بار مصرف داخل سرویس قرار دهید تا از انتقال بیماری پوستی بین افراد جلوگیری کنید. در ضمن امکان استفاده افراد ویلچری از سرویس بهداشتی را نیز باید فراهم کنید و برای این کار باید عرض درب ورودی و نحوه ی باز شدن درب و همچنین ارتفاع پله ی آن را در نظر بگیرید.

* اتاق انتظار

طراحی کلینیک ها عموماً با اتاق انتظار شروع می شود. اتاق انتظار در واقع مکانیست که بیماران پیش از ورود به اتاق معاینه یا اتاق بیمار باید در آن جا منتظر بمانند و یا همراهان آن ها در هنگام معاینه ی بیمار در آن اتاق به انتظار عزیز خود می نشینند. این نکته را به خاطر بسپارید که بیماران ارتوپدی به دلیل این که درد دارند تحمل انتظار زیاد را ندارند. پس در نوبت دهی دقت کنید که بیش از حد فضا شلوغ نشود. افرادی که در این اتاق منتظرند ممکن است زمان بسیار زیادی را در آن جا بگذرانند پس باید حتی الامکان شرایطی را فراهم کرد تا اتاق انتظار برای بیماران و یا همراهان بیمار تبدیل به اتاق عذاب نشود.
طراحی داخلی مطب دکتر ارتوپد باید به گونه ای باشد که اتاق انتظار را برای بیماران ارتوپدی که با درد و اعصابی خسته منتظرند تا نوبتشان شود، به یک مکان آرامش بخش و فضایی بدون استرس و نگرانی تبدیل کند. برای این کار می توانید از نورهای مخفی در نورپردازی های خود استفاده کنید تا حس آرامش را انتقال دهد. همچنین از خطوط نرم و منحنی در طراحی دیوارها استفاده کنید تا تنش بیماران را کمتر کنید. گیاهان همیشه سرسبز را به هیچ وجه فراموش نکنید. احساس سرزندگی و نشاط را منتقل می کنند. همچنین با پخش یک موسیقی ملایم که انعکاس نداشته باشد می توانید کمی فضا را آرام و تنش زدایی کنید.

عکس مطب دکتر شیک

 

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

طراحی دکوراسیون مطب و کلینیک پزشکی

 

جمع بندی

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر با هر شاخه ی پزشکی باید در جهت رفاه حال بیماران و مراجعین به مطب باشد. اولین اولویت شما در هنگام طراحی باید شرایط مراجعین و بیماران باشد سپس به زیبایی و شیک بودن فضا بپردازید. هرچند که شما می توانید در کنار اصولی بودن طراحی جهت آرامش بیماران خود، زیبایی بصری را نیز در نظر بگیرید. برای این که به این مهم دست پیدا کنید باید با یک شرکت متخصص در زمینه طراحی و اجرا مشورت نمایید.
هیرکانا سازه طراح و مجری انواع پروژه های طراحی و ساخت در گرگان و شمال کشور می باشد. برای مشاهده ی نمونه کارهای طراحی و اجرا مطب پزشکی کلیک کنید.