طراحی و اجرای خانه ویلایی

طراحی و اجرای خانه ویلایی

طراحی و اجرای خانه ویلایی

طراحی ویلا یا باغ ویلا چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم ویلا چیست؟ ویلا به بنایی گفته می شود که معمولاً در دل طبیعت ساخته می شود و به همین علت باید با طبیعت یک هماهنگی داشته باشد تا حس حضور در طبیعت را القاء کند. وقتی صحبت از طراحی و ساخت ویلا می شود محیط ها و خانه هایی جذاب و شیک در ذهن اکثر افراد تداعی می شود. ویلا یک کلمه ای است که ریشه فرانسوی دارد که از دوران باستان معمولا به خانه ها و اقامتگاهایی که بیشترین سطح آرامش و آسایش را داشته و همچنین از نظر نما و طراحی هایی به شیوه منحصر بفردی اجرا شده است می گویند خانه هایی که در زمینی بزرگ و با فضایی باز که از هر چهار طرف فضای آزاد و طبیعت دارد ساخته شده است. از طرفی طراحی داخلی و متریال به کار برده شده در این ویلا ها سبب می شود تا محیط آن به یک فضایی مسکونی و با آرامش تبدیل شود.
در واقع ویلا ها با طراحی ها و موقعیت هایی که دارند مرز بین انسان و طبیعت را کم کرده و موجب پیوند بین انسان و طبیعت شده است به همین دلیل معمولا ویلا ها درفضایی خارج از محیط شهری و یا در داخل طبیعت می سازند تا افراد بتوانند آخر هفته و تعطیلات شاد و مفرحی در کنار خانواده و بدور از محیط و شلوغی های شهری داشته باشند. بنابراین برای داشتن چنین ویلاهایی نیازمند این است که طراحی و اجرای آن از ابتدا اصولی و استاندارد پیش برود.
طراحی ویلا مانند سایر ساختمان هایی که در شهر و یا روستا ساخته می شوند نیاز به نقشه و برآورد هزینه دارد. اما هزینه ساخت ویلا چقدر است؟ چرا باید ویلایمان را توسط شرکت با سابقه بسازیم؟ چرا باید ویلایمان را اصولی طراحی کنیم؟ این ها سوالاتیست که باید پیش از اقدام به ساخت پاسخ آن ها را بدانیم. ما، در تیم تخصصی هیرکانا سازه قصد داریم در این مقاله به این موارد بپردازیم. پس با ما همراه باشید.
هیرکانا سازه طراح و مجری انواع پروژه های طراحی و ساخت ویلا در گرگان و شمال کشور می باشد. در این مقاله قصد دارد به شما کمک کند تا با انواع سبک ویلا آشنا شوید و در انتخاب طرح ویلای خود اشتباه نکنید.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

طراحی خانه ویلایی

برای طراحی ویلا باید تمام جوانب آن را بسنجید و سبک ایده آل خود را انتخاب کنید و تمام اطلاعات و مشخصات و امکاناتی که دوست دارید در ویلا داشته باشید را برای طراح شرح دهید. برای اقدام به طراحی حتما دقت داشته باشید به سراغ شرکت های معتبر در این زمینه و افراد متخصص و کاربلد و همچنین قابل اعتماد بروید. در هنگام طراحی ویلا باید سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید در کنار انتخاب سبک خود خصوصیات و ویژگی هایی که از ویلای خود انتظار دارید را با طراح در میان بگذارید تا طراح شما متوجه خواسته های شما بشود و طبق نظر و سلیقه شما پیش برود در هنگام طراحی و نظر برای ویلا حتما به این موضوع دقت کنید که بین فضای داخلی و بیرونی ویلایی که در نظر دارید تناسب برقرار باشد زیرا ظاهر و نمای ویلا از موارد مهم در طراحی آن است و نبود تناسب و هماهنگی در بین بخش های مختلف ویلا سبب می شود تا از نظر ظاهر نامتناسب نشان دهد و در نتیجه سبب ضرر می شود. موارد حائز اهمیت و ضروری برای طراحی ویلا که حتما باید مورد بررسی قرار بگیرند:

◘ انتخاب زمین ویلا در موقعیت مکانی مناسب برای طراحی ویلایی

انتخاب زمین مناسب برای ساخت ویلا بسیار حائز اهمیت است در طراحی ساختمان ویلایی در شهر های بزرگ داخل بافت شهری در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شوند اما از آن جایی که اغلب ویلا ها نقش تفریحی در یک محیط خوش آب و هوا و همچنین آرام و دلنشین را برای افراد ایفا می کند قاعدتا خارج از بافت شهری هستند و یا حتی ممکن است برای ساخت ویلا به بررسی زمین برای طراحی ویلای کوهستانی به مناطق مرتفع تر بروید تا پستی و ناهمواری آن جا را چک کنید.
برای انتخاب یک زمین با موقعیت مکانی مناسب به خصوص در نواحی کوهستانی باید به سیل خیز بودن منطقه و همچنین خطر بهمن در آن جا دقت کنید. پس از این مراحل باید زمین ویلای شما در منطقه ای به دور از آلودگی های زیست محیطی و آلودگی های صوتی باشد. امکانات دیگری که باید در منطقه وجود داشته باشد شامل مراکز خدماتی و یا مغازه و سوپر مارکت و همچنین مراکز درمانی محلی است.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

◘ بررسی زمین ویلا قبل از طراحی و اجرا

زمین هایی که در محیط های غیر شهری هستند دارای ناهمواری اند و همچنین گاها ممکن است روی شیب واقع شده باشند. بنابراین نیاز داریم تا به کمک طراحان و نقشه برداران یک توپوگرافی از زمین مورد نظر تهیه کنیم تا با توجه به آن بتوان سایت و پلان ویلا را تهیه کنیم. هنگام انتخاب زمین توجه کنید منطقه خود را در زنده ترین فضای آن محیط انتخاب و خریداری کنید.
همچنین هنگام انتخاب و بررسی منطقه توجه داشته باشید تا از منطقه های دور افتاده و پرت که فاصله زیادی تا مناطق مسکونی دارد خودداری کنید. از طرفی زمین های که در خیابان اصلی هستند و عرض آن حداقل 16 متر است انتخاب مناسب تری می تواند باشند. زمین هایی که در دامنه اند در نزدیکی کوه ها واقع شده اند و یا دارای آب های زیر زمینی هستند هم پرهیز کنید. بهتر است که نزدیک بودن به مناطق عمومی مسجد و یا درمانگاه جز اولویت های شما در انتخاب زمین ویلا باشد.

 

طراحی و اجرای خانه ویلاییل

 

◘ رنگ مناسب برای ویلا در اصول طراحی

از موارد جدایی ناپذیر در طراحی ها به خصوص طراحی ویلا رنگ ها هستند. طراح ویلا باید اطلاعات و دانش کافی درباره ترکیب صحیح رنگ ها را داشته باشد تا هم برای طراحی داخلی و هم نمای بیرونی بتواند مناسب ترین ترکیب رنگ را انتخاب کند. برخی از طراحان قالبا از رنگ های خنثی در طراحی داخلی ویلا استفاده می کنند سپس با رنگ های تیره و پررنگ  آن را ترکیب می کنند. در سبک طراحی ویلای مدرن برای ویلا ها بیشتر از رنگ های پاستلی استفاده می کنند. البته به هیچ وجه در انتخاب رنگ صاحب ویلا را مجبور نمی کنند که از آن تبعیت کنند. صاحب ویلا می تواند از رنگ بندی که مورد علاقه اوست به طراح پیشنهاد دهد تا طبق سلیقه خود از هر رنگی که دوست دارد در طراحی ها استفاده کند.
در رنگ بندی ویلا هم برای نمای بیرونی و هم بیشتر برای نمای داخلی  بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که مکمل یکدیگر هستند یا شرایط رنگ بندی را در حالت متعادل نگه دارید. بهترین و اصولی ترین ترکیب رنگ ها را می توانید از پالت رنگی انتخاب کنید.
برخی از ترکیب های رنگی پر طرفدار و زیبا که در طراحی داخلی از آن بهره می برند می توان به ترکیب های زیر اشاره کرد مثل سفید و نقره ای، نارنجی، کرم روشن و قهوه ای، سفید و خاکستری تیره، زرد روشن و یا سفید و آبی کاربنی و یا بسیاری از موارد دیگر به صورت کلی بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که آرامش بخش بوده و احساس خوشایندی را برای شما بوجود می آورد.

◘ طراحی نور پردازی برای داخل و یا نمای ویلا

از اصول طراحی یک ویلا و یا باغ ویلای لاکچری و مدرن داشتن ایده های نور پردازی مناسب است. طراحان حرفه ای و با تجربه به خوبی می دانند که برای کدام قسمت های ویلا چگونه و از چه نور پردازی بهره ببرند تا بتواند نمای ظاهر و نمای داخلی ویلا را شیک و مناسب به نمایش بگذارد.
در همه ویلا های مدرن و لاکچری که توسط افراد حرفه ای خبره در این زمینه طراحی شده اند مشاهده می کنیم که به نوعی از ایده های زیبا و منحصربفردی در نورپردازی بهره گرفته اند. از طرفی طرح ویلای کوچک و یا بزرگ و یا حتی طراحی ویلا دوبلکس مدرن که بهترین نورپردازی ها را دارند از نظر ظاهری نمایی سبک و شفاف را به نمایش می گذارند.
گاها مشاهده کرده اید که در طراحی نور پردازی ویلا ها از نورهای مخفی در دیواره های بیرونی ویلا استفاده می کنند و یا چراغ های دیواری که در قسمت های مختلف حیاط محوطه و نمای بیرون ویلا قرار می دهند همچنین چراغ های کم نور رنگی که در بالکن و تراس نصب می شوند همگی آن ها جزو اصول طراحی برای ویلاها هستند چرا که نور پردازی به خصوص در شمال بسیار اهمیت دارد.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

◘ موقعیت قرار گیری پنجره در طراحی ویلا ها

پنجره ها هم جزو اصول اصلی و مهم در طراحی ویلای مدرن کوچک و بزرگ به حساب می آیند. پنجره ها به طور کلی دارای تنوع و اندازه های مختلف و جذابی هستند که بهره مندی از آن ها در تکمیل کردن نمای بیرونی ویلا کمک چشمگیری می کند. برای طراحی پنجره ویلا ها مخصوصا ویلاهای شمال باید از پنجره های شیشه ای با قاب های آلومینیومی و باریک بهره برد.
از ایده ها و سبک های متداول در طراحی انواع ویلا ها و یا طراحی باغ ویلا سنتی و جنگلی در شمال به کار بردن پنجره هایی از جنس چوب هستند که می توان طرح ها خلاقانه تری را به کمک آن ها ایجاد کرد. از طرفی اگر بتوانید سبک پنجره های مدرن و جدید در طراحی ویلای مدرن کوچک خود به کار ببرید نمای بیرونی ویلای شما شیک تر و جذاب تر خواهد شد. در هنگام طراحی ویلا به موقعیت و جهت جغرافیایی آن توجه کنید زیرا این کار کمک می کند تا پنجره های ویلا در موقعیتی قرار بگیرند که نور طبیعی به میزان کافی وارد ویلا شود و از طرفی اندازه پنجره ها در برای چنین ویژگی در ویلای شما بسیار حائز اهمیت است.
برخی ویلاها در شمال کشور و یا منطقه هایی که ویو خوب و منظره ای جذاب دارند از پنجره های بزرگی که از سقف تا کف ارتفاع دارند استفاده می کنند که نمای بسیار شیک و زیبا به ظاهر ویلای شما خواهد بخشید.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

◘ طراحی اتاق خواب برای ویلا

از بخش های دیگری که در اصول نقشه ویلا اهمیت دارد طراحی اتاق خواب است. زیرا همیشه اتاق ها محیطی برای آرامش و ریلکس کردن افراد به حساب می آید. هنگام طراحی اتاق های ویلا توجه به فضاها و بخش هایی که آن را از یک اتاق خواب معمولی متمایز کند بسیار حائز اهمیت مثلا در نظر گرفتن فضایی مناسب برای نصب سیستم روشنایی و آباژور و لامپ های مخفی و یا محیط کافی برای چیدمان مبلمان و تخت، فضایی مناسب و ایده آل برای طراحی حمام اختصاصی از مهمترین نکات در طراحی نقشه ویلای مدرن است. در ادامه ویژگی هایی که می توان برای اتاق خواب ها در نظر گرفت چه بسا که اکثر ویلا ها و باغ ویلای کوچک لاکچری دارند  این است که با توجه به محیط و فضا، استخر شنا و وان جکوزی مجهز به آب گرم دارند همه این ویژگی ها سبب می شود تا این بخش از ویلا جذاب تر به نظر برسد.
از طرفی بسیار مهم و شیک است که شما در طراحی اتاق ویلای خود بالکن و یا تراس داشته باشید حتی در برخی از ویلا ها فضایی برای وسایل ورزشی و یا ذخیره لوازم ورزشی طراحی می شود بنابراین هرچقدر فضای بیشتری در یک ویلا وجود داشته باشد طراحی و نقشه ویلای کوچک شما متنوع تر و قابل انعطاف تر خواهد بود.

◘ طراحی آشپز خانه برای ویلا

آشپزخانه از بخش های دیگر در طراحی ویلا هستند که می توانند نمای داخلی را به شدت تغییر داده و آن را شیک و جذاب تر نشان دهد. آشپزخانه ها طرح های متنوعی دارند که سبک های اپن دار برای ویلا ها بسیار پر طرفدار تر هستند. در صورتی که امروز آشپزخانه ها را به سبک طراحی مدرن می سازند و قسمت اپن آشپزخانه تقریبا شبیه کانتر عمل می کند که آن هم از متریال مرغوبی ساخته شده اند که با صندلی های اپن تزیین می شوند.
نور پردازی در آشپزخانه آن محیط را زیباتر و شیک تر خواهد کرد معمولا ویلا هایی شیکی که در شمال می بینند از سبک طراحی مدرن کمک گرفته اند در طراحی آشپزخانه مدل و سبک کابینت ها بسیار دقت کنید زیرا در زیبایی آشپز خانه شما ضرورت کامل دارد و از طرفی ایده های متنوعی هم برای کابینت ها وجود دارد. در طراحی نقشه ویلا بخش آشپزخانه و سینک ظرفشویی را کاملا مشخص می کنند.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

◘ طراحی حمام و سرویس بهداشتی ویلا

ویلا ها محیطی هستند که افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود به آن جا می روند و گاها ممکن است زمانی بیشتر از اخر هفته در آن جا بمانند از این رو داشتن امکانات کامل از ویژگی های مهم، ضروری و اصلی برای همه ویلا هاست. بنابراین حمام و سرویس بهداشتی در ویلاها از اهمیت زیادی برخوردار است.
معمولا طراحی ویلای کوچک و بزرگ سرویس بهداشتی و حمام در هر طبقه و یا هر قسمت بصورت مجزا وجود دارد از این رو در طراحی ویلاهای دوبلکس و تریپلکس سرویس بهداشتی و حمام در هر طبقه وجود دارد  که با توجه به فضایی که زمین ویلای شما دارد می توان مساحت حمام و سرویس بهداشتی را گسترش داد.
برای اینکه سبک سرویس بهداشتی و حمام مدرن باشد بهتر است از کاشی سرامیکی بهره ببرید همچنین نمای شیشه ای  و کمد هایی به رنگ روشن کمک بسیاری در ایجاد طراحی مدرن برای شما خواهد داشت. همچنین برای این بخش از ویلا می توانید از رنگ های سفید، خاکستری، بژ، کرمی و یا رنگ های تیره مثل سبز و قهوه ای که پر طرفدار هم هستند بهره ببرید. نحوه طراحی و دیزاین ویلاهای لاکچری بسیار شیک و مدرن است.

◘ طراحی سالن ناهار خوری در ویلاها

بخش مهم و اصلی دیگری هم هست که در طراحی همه سبک های ویلا از جمله طراحی ویلای کلاسیک و مدرن ، سنتی و ... نباید از آن غافل شد طراحی سالن ناهارخوری است. در ویلا های لاکچری به خصوص سبک مدرن و سنتی  برای بخش غذا خوری باید یک فضای مجزا طراحی شود. برای این بخش با توجه به سلیقه خود و یا طراح تان تصمیم گرفته می شود که این بخش یک فضای معمولی باشد و یا یک محیط لاکچری.
بخش غذا خوری ویلا باید طوری طراحی شود که فضای کافی برای چیدمان میز، صندلی ها و لوازم مربوط به غذا خوردن هم در نظر گرفته شود همچنین دکوراسیون و رنگ بندی این بخش باید به گونه ای انتخاب شود که حس آرامش بیشتری را هنگام غذا خوردن برای افراد بوجود بیاورد.
برای طرح باغ ویلا های 100 متری این بخش را می توان نزدیک به منظره باغ و یا بالکن در فضای باز طراحی کرد البته در این صورت نیاز است که دو بخش مجزا برای طراحی سالن غذا خوری در نظر گرفت هم در محیط باز و هم در محیط بسته.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

انواع سبک های ویلا

افرادی که قصد خرید و یا ساخت ویلا دارند ابتدا باید انواع سبک های ویلا را بشناسند زیرا ویلا ها سبک های متفاوت زیادی دارند که فرد با شناختن این سبک ها آگاهی پیدا می کند تا با توجه به سلیقه خود سبک ایده آل خود را انتخاب کند. این آگاهی و شناخت سبب می شود تا با قاطعیت در انتخاب طرح ویلای خود تصمیم بگیرد.
سبک های مختلف ویلا شامل مدرن، کلاسیک و سنتی، فلت، تلفیقی، پست مدرن و ... هستند این تنوع در سبک موجب شده تا ویلا ها به یک شکل و مدل ساخته نشوند و در هریک از طراحی ها و سبک ها طبق سلیقه خود طراحی و اجرا شوند همین امر سبب می شود تا تفاوت ویلا با ویلای دیگر نمای چشمگیری به فضاها بدهند.

• سبک مدرن

از سبک های محبوب و پرطرفدار برای ویلاها در همه کشور به حساب می آید. سبک ویلا های مدرن به گونه ای است که برای ساختن آن از اشکال غیر منتظم و ساده بهره می برند. ممکن است اغلب ویلا ها را به رنگ سفید و یا روشن دیده باشید زیرا از ویژگی های سبک مدرن است یعنی برای سبک مدرن در طراحی آن باید از رنگ های ساده و روشن بهره برد. از ویژگی های ویلای مدرن داشتن پنجره های بزرگ است همچنین  استفاده از متریال شیشه برای ساختن برخی نقاط و یا تزئینات از موارد دیگر ویلای مدرن است.
نکته ای که در سبک مدرن باید در نظر داشته باشید سادگی در عین زیبایی است که بدون استثنا باید آن را رعایت کنید. سبک مدرن، نوین و زیباست و به دلیل ظاهر لوکسی که دارد محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

• سبک کلاسیک یا سنتی

از سبک های تجملاتی است که طراحی آن به سمت مدل ها و متریال سنتی و کلاسیک کشیده شده است و طراحی ویلایی سنتی به حساب می آید. این سبک برای ما بسیار آشنا است و مدل ناشناخته و دور از تصوری نیست چرا که در قدیم سبک این خانه ویلایی کلاسیک در ایران بسیار رایج بوده است اکثر افراد این سبک را دیده و با آن آشنا هستند.
از ویژگی های سبک ویلای کلاسیک ستون های بلند و مجسمه های گوناگون است همچنین تقارن ساخت و بسیاری موارد دیگر که با رعایت همه ویژگی های آن در هنگام ساخت سبب زیبایی و جلوه شیک تر این سبک شده است. اگر طرفدار ویلا های تجملاتی و با شکوه هستید می توانید به سمت ویلا های کلاسیک بروید. از اصول اساسی در سبک کلاسیک بهره مندی از خطوط منحنی و همچنین گچبری های منظم و بی نظیر است.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

• سبک پست مدرن

این سبک زمانی ابداع شد که بتواند پاسخگوی نواقص و کاستی های سبک مدرن باشد. ویلای سبک پست مدرن یک سبکی متفاوت از سبک مدرن و از طرفی بهتر از آن است. این سبک دارای طراحی و ساختی سخت تر از سبک های دیگر است چرا که نیاز به هوش و خلاقیت بسیار بالایی دارد به همین دلیل اگر طرفدار و خواهان سبک پست مدرن هستید باید به سراغ طراحان حرفه ای و برتر و با مهارت بالا بروید و طراحی ویلای پست مدرن خود را به آن ها بسپارید.
سبک ویلای پست مدرن برگرفته از معماری جدید و قدیم است از این رو است که وقتی به این مدل از ویلا ها نگاه می کنید هم معماری مدرن و هم معماری سنتی را می بینید زیرا این سبک تلفیقی از هر دو مدل این ویلاهاست. سبک پست مدرن مناسب برای همه افراد است و به عنوان یک مدل عامه پسند شناخته می شود.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

• سبک ویلای مینیمال

سبک ویلای مینیمال از انواع ویلاهای مدرن است اما همان طور که از اسم آن پیداست ساده تر از سبک مدرن است و همچنین نسبت به سبک مدرن هزینه کمتری هم دارد. سبک ویلا مینیمال الهام گرفته از سادگی تمام است از این رو طراحی و ساخت مدل مینیمال نسبت به ویلاها و مدل های دیگر به زمان زیادی احتیاج ندارد.
هنگام طراحی و ساخت سبک مینیمال شما باید به دکوراسیون داخلی و همچنین محوطه سازی آن توجه کنید. تا بتوانید هماهنگی خوبی بین ویلا و فضای محوطه ایجاد کنید. از طرفی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و فضا سازی آن نسبت به سبک های دیگر از نظر هزینه و همچنین زمان بسیار کمتر است که این موارد جزو مزیت های سبک ویلای مینیمال به حساب می آید.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

• ویلا سبک فلت

سبک ویلای فلت نمونه دیگری از مدل هاست که به ویلا های همکف شهرت دارند. زیرا این سبک از ویلا ها هیچ پله و طبقه ای ندارند در نتیجه رفت و آمد در آن ها بسیار آسان است و همین سهولت در رفت و آمد از ویژگی های مهم و اصلی برای سبک فلت است. زیرا افراد به راحتی می توانند از ویلا خارج شده و به محوطه آن بروند از طرفی از داخل ویلا به راحتی می توانند محوطه سازی ویلا را تماشا کنند.
ساخت و ساز ویلای فلت بسیار راحت تر است از طرفی هزینه و زمان زیادی نمی گیرد زیرا از وسایل و متریال کمتری نسبت به ویلاهای دیگر استفاده می شود به همین ترتیب می توانید باقی بودجه خود را صرف طراحی داخلی ویلای خود کنید.

 

طراحی و اجرای خانه ویلایی

 

هیرکانا سازه شرکت طراحی و ساخت ویلا

هیرکانا سازه انجام دهنده ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت ویلا در گرگان، استان گلستان و شمال کشور می باشد. که ضمن استفاده از بهترین مصالح، تماما برحسب مطابقت 100درصدص با آب و هوای محیطی پروژه های خود را انجام می دهد. ساخت ویلا در نواحی خوش آب و هوا یکی از خدماتی است که در سال های اخیر تقاضای بسیاری پیدا کرده. و شرکت هیرکانا سازه هم در امر طراحی ویلا در گرگان، گلستان و شمال کشور و هم در بخش ساخت ویلا در گرگان، ساخت ویلا در استان گلستان و ساخت ویلا در شمال کشور تجربه ی بالایی دارد . برای دریافت مشاوره با هیرکانا سازه با شماره های زیر همراه باشید.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

هزینه ی طراحی و ساخت ویلا در گرگان و شمال کشور چقدر است؟

هزینه های طراحی و ساخت ویلا که امروزه اغلب افراد به ساخت ویلا مدرن و ساخت ویلا لاکچری تمایل دارند و به همین علت باید طراحی مدرن و شیک صورت پذیرد، نکاتی را باید در نظر گرفت. عوامل بسیاری در تعیین هزینه ساخت ویلا موثرند ازجمله: موقعیت زمین، آب و هوای منطقه، میزان خاک برداری، دسترسی به زمین، تعداد طبقات، مصالح مصرفی، تأسیسات، نوع سازه، طراحی نما و... . ما در این بخش از مقاله قصد داریم چند مورد را بررسی کنیم. با ما باشید.

◘ آب و هوا

طراحی ویلا باید حتماً براساس آب و هوا و اقلیم آن منطقه صورت پذیرد. به عنوان مثال در مناطق شمال کشور به دلیل بارندگی زیاد و شرجی بودن هوا باید از مصالحی استفاده کرد که رطوبت و نم را کمتر انتقال می دهند، پس نمی توان از مصالحی مشابه مناطق مرکزی و کویری استفاده کرد. همچنین در مناطق سردسیر و کوهستانی با شروع سرما و بارندگی، سرعت ساخت و ساز کم شده و این خود عامل افزایش هزینه ی مالک است.

◘ مصالح مصرفی

ساخت ویلا مدرن در مناطقی که سردسیر و کوهستانی هستند بسیار مشکل تر از مناطقی با آب و هوای معتدل است چرا که نوع مصالح مصرفی آن ها با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال در مناطق سردسیر هنگام ساخت و ساز از مصالحی مانند بتن های زودگیر، چسب بتن جهت گیرایی سریع تر سیمان یا ضد یخ بتن استفاده می شود که این ها باعث افزایش هزینه در ساخت ویلا می گردد.
طراحی ویلا اگر در مناطق شمالی و معتدل باشد متریال خاص خود را می خواهد. همانطور که در بالا گفتیم باید مصالحی استفاده شود که رطوبت و نم را کمتر منتقل کند. عموماً در شمال کشور از چوب برای ساخت ویلاهای ساده استفاده می شود که این خود باعث آسیب به محیط زیست و تخریب جنگل ها می شود. اما اگر از سایر مصالح ساختمانی استفاده گردد علاوه بر این که آسیب کمتری به محیط زیست اطرافمان وارد می شود، می توان با ساخت ویلا مدرن راحتی و آرامش را هم برای ساکنین ویلا فراهم کرد.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

◘ تعداد طبقات

طراحی شیک و مدرن یک ویلا ممکن است با افزایش تعداد طبقات همراه باشد. متراژ بنا یکی از عواملیست که در تعیین هزینه ساخت و طراحی ویلا بسیار مؤثر است و هرچه تعداد طبقات افزایش یابد متراژ بنا نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال شما اگر قصد ساخت ویلای چند طبقه یا دوبلکس و یا تریبلکس را داشته باشید، علاوه بر این که هزینه مصالح مصرفی شما اضافه می شود ممکن است نیاز به آسانسور داشته باشید و باید این موضوع را در برآورد هزینه ساخت و طراحی ویلا لحاظ کنید.

◘ تأسیسات

ساخت ویلا لاکچری طبیعتاً نیاز به تأسیسات گرمایشی و سرمایشی هم دارد. البته این موارد با توجه به آب و هوای آن منطقه است. به عنوان مثال اگر در مناطق سردسیر باشید نیازی به سیستم سرمایشی ندارید و همچنین اگر در مناطق جنوبی کشور باشید نیازی به سیستم گرمایشی ندارید. ولی طراحی و به کارگیری صحیح تأسیسات به جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی می تواند کمک شایانی در مدیریت هزینه ها توسط کارفرما داشته باشد. همچنین اگر قصد اجرای استخر، سونا یا جکوزی را در نظر دارید، بهتر است قبل از اجرا همه موارد اجرایی از لحاظ سازه و نوع تأسیسات مورد نیاز را در نظر بگیرید و تخمینی از قیمت ها داشته باشید.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

◘ نوع سازه

طراحی ویلا باید به گونه ای باشد که در هزینه های مصرفی ساخت بیشترین صرفه جویی صورت پذیرد. نوع اسکلت ویلا یکی از مواردیست که در تخمین هزینه های طراحی ویلا بسیار مؤثر است. امروزه سازه هایی که در ساختمان های مسکونی و ویلایی استفاده می شود، سازه بتنی، فلزی و پیش ساخته است. سازه های پیش ساخته در حال حاضر خیلی رواج پیدا نکرده ولی سازه های بتنی و فلزی مرسوم تر هستند. ضمن این که سازه بتنی نسبت به فلزی مقروم به صرفه تر بوده و به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارد. البته سبک طراحی ویلا و نوع محاسبات سازه در ابعاد و مشخصات تیر و ستون ها بسیار موثر است. در مواقع محاسبات سازه باید بهینه شده باشد و فاصله بین ستون ها و ابعاد آن در بهترین حالت ممکن قرار بگیرند.

◘ طراحی نما

طراحی و ساخت ویلا و باغ نیازمند یک طراحی نمای خوب و متناسب با محیط است. البته طراحی نما کاملاً به سبک طراحی شما بستگی دارد که این خود در هزینه های ساخت مؤثر است. به عنوان مثال برخی نماها ممکن است سبک کلاسیک، مدرن، روستایی، ساحلی و ... باشند که هرکدام از این سبک ها متریال و مصالح مصرفی خاص خود را می طلبد. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بخش طراحی نما جاییست که می توانید از هزینه های جانبی کاسته و یک نمای ساده تر انتخاب کرده و با متریال ساده طراحی کنید. هیرکانا سازه دارای تیم تخصصی و با تجربه آماده هر گونه همکاری و مشاوره و ارائه  طراحی سه بعدی نما برای شما کاربران و مشتریان گرامی می باشد.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

چرا باید ویلایمان را توسط شرکت با سابقه بسازیم؟

طراحی ویلا و ساخت آن مانند هر ساختمان دیگری نیازمند داشتن سه اصل دانش، تخصص و تجربه کافی است. چرا که اگر شرکتی که کار خود را به آن می سپارید این سه اصل را نداشته باشد کسی که در نهایت متضرر می شود کارفرماست. زیرا هم طراحی نامناسب می شود و هم هزینه ها سر به فلک می کشد. همه افرادی که قصد ساخت ویلا در شمال را دارند افراد متخصص و با تجربه ای در این زمینه نیستند. بنابراین ورود به چنین پروژه بزرگی بدون داشتن آگاهی کافی ریسک بزرگی برایشان خواهد بود. این عدم آگاهی و تجربه هم می تواند مربوط به تجربه عملی و تخصصی در ساخت و ساز باشد و هم می تواند مربوط به عدم شناخت و تسلط کافی بر جغرافیای منطقه باشد. برای ساخت اصولی ویلا لازم است موارد استاندارد و قوانین مربوطه به دقت رعایت شود تا یک ویلای بی نقص ساخته شود.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

چرا شرکت هیرکانا سازه بهترین انتخاب برای طراحی و ساخت ویلاست؟

ساخت ویلا لاکچری متریال یا همان مصالح مصرفی خاص خود را می طلبد. چرا که شما باید از مصالحی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، حس حضور در طبیعت را نیز به شما منتقل کند. برای این کار باید با یک شرکت با تجربه و حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا یک طراحی شیک و مدرن برای ویلای شما انجام شود تا در نهایت رضایت خاطر شما فراهم گردد. رعایت اصول ساخت ویلا در شمال به شرکت های پیمانکاری کمک می کند علاوه بر اینکه بهترین پروژه را به مشتری تحویل می دهند، اعتبار و جایگاه شغلی خوبی به دست بیاورند. هیرکانا سازه با چندین سال سابقه در زمینه طراحی ویلا و ویلا باغ 0 تا 100 پروژه در گرگان، استان گلستان و شمال کشور به شما این اطمینان را می دهد که در تمامی مراحل در کنار شما بوده و از راهنمایی و مشاوره و اجرا در هر بخشی فرو گذار نخواهد بود.

برای مشاهده ی نمونه کارهای هیرکانا سازه اینجا کلیک کنید.

 

چرا باید ویلایمان رااصولی طراحی کنیم

 

چرا باید ویلایمان را اصولی طراحی کنیم؟

طراحی ویلا باید طبق اصول ساخت و ساز در هر منطقه صورت پذیرد تا در نهایت یک محیط آرامش بخش و با احساس امنیت برای زندگی خود و خانواده فراهم کنید.متخصصین حرفه ای طراحی و مهندسین با تجربه از جمله کسانی هستند که می توانند فرآیند طراحی ویلا را با به کارگیری تمامی اصول و نکات مهم آن، به نحو احسنت انجام دهند. ویلا ها در کشور ایران عموماً در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود. آب و هوای معتدل و مرطوب برای اکثر مردم آرامش خاصی را به همراه دارد. شمال کشور از جمله مناطقی است که، بیشترین ساخت ویلا را به خود دیده است. وجود جاذبه های گردشگری طبیعی، آب و هوای مناسب از جمله مزایای زمین های شمال کشور است که سبب شده ساخت ویلا ها در آن منطقه افزایش یابد. طراحی و ساخت ویلا و باغ اگر در شمال کشور انجام می شود باید به نکاتی توجه کرد تا اصول ساخت و ساز رعایت گردد. در غیر این صورت ممکن است منجر به هزینه های جانبی دیگری شود. برخی از این نکات عبارتند از:

• طراحی ویلا در شمال باید به گونه ای باشد که میزان بارندگی و رطوبت را هم در نظر بگیرد. پس همانطور که گفتیم باید از متریالی استفاده کنیم که کمترین میزان رطوبت را منتقل کند. یعنی باید دقت کنید که مصالحی را انتخاب نمایید که بیشترین دوام دو کیفیت را در برابر واکنش های جوی منطقه داشته باشد.
• ساخت ویلا مدرن در شمال باید به دلیل بارش های زیاد نوع سقفی را که انتخاب می کنند به گونه ای باشد تا باعث تجمع آب روی سقف نشود. پس سقف ویلاها در شمال کشور باید به صورت شیبدار یا شیروانی ساخته شود تا آب حاصل از بارش به زمین ریخته شده و اگر طراحی خوب و مهندسی باشد با ذخیره کردن همان آب باران نیز می توان از آن برای مصارف غیر خوراکی استفاده کرد.
• ساخت ویلا لاکچری یا مدرن نباید باعث شود تا از فضای سبز غافل بمانید. خصوصاً اگر در شمال قصد ساخت ویلا دارید باید حتماً این موضوع را در طراحی ویلا لحاظ کنید. چرا که فضای سبز و باغ در شمال از مهم ترین نکات قابل توجه هر خانه و ویلاییست. پس باید هنگام خرید ملک متراژی را در نظر بگیرید که بخش اعظم آن را بتوانید به فضای سبز و باغ اختصاص دهید.
• نکته ی آخری که باید برای اصولی ساختن هر ویلایی در نظر گرفت نوع سازه و نحوه ی ساخت فنداسیون آن است. ما در کشوری زلزله خیز زندگی می کنیم پس باید همواره استحکام و مقاومت ساختمان نسبت به زلزله و رانش زمین را در نظر گرفت تا خدایی نکرده در زمان حادثه و بلایای طبیعی آسیب کمتری به ساکنین ویلا و خانه وارد شود.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

جمع بندی

طراحی ویلا و ساخت ویلا مدرن در هر منطقه ای از کشور باید طبق اصول ساخت و ساز انجام شود و پیش از اقدام به ساخت هزینه های طراحی و ساخت را محاسبه کرد. در این مقاله باهم آموختیم هزینه طراحی و ساخت ویلا چقدر است و چرا باید ویلا را اصولی بسازیم. همچنین بررسی کردیم که چرا باید ویلا را با کمک شرکت با سابقه بسازیم. هیرکانا سازه انجام دهنده ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت ویلا در گرگان، استان گلستان و شمال کشور می باشد. ما در تیم تخصصی و با تجربه ی هیرکانا سازه آماده همکاری با شما مشتریان گرامی جهت طراحی ویلا و ویلا باغ از 0 تا 100 انواع پروژه ها در شمال کشور می باشد. برای مشاهده نمونه کارهای شرکت هیرکانا سازه اینجا کلیک کنید.