طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

طراحی ویلا یا باغ ویلا چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم ویلا چیست؟ ویلا به بنایی گفته می شود که معمولاً در دل طبیعت ساخته می شود و به همین علت باید با طبیعت یک هماهنگی داشته باشد تا حس حضور در طبیعت را القاء کند. طراحی ویلا مانند سایر ساختمان هایی که در شهر و یا روستا ساخته می شوند نیاز به نقشه و برآورد هزینه دارد. اما هزینه ساخت ویلا چقدر است؟ چرا باید ویلایمان را توسط شرکت با سابقه بسازیم؟ چرا باید ویلایمان را اصولی طراحی کنیم؟ این ها سوالاتیست که باید پیش از اقدام به ساخت پاسخ آن ها را بدانیم. ما، در تیم تخصصی هیرکانا سازه قصد داریم در این مقاله به این موارد بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

هیرکانا سازه شرکت طراحی و ساخت ویلا

هیرکانا سازه انجام دهنده ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت ویلا در گرگان، استان گلستان و شمال کشور می باشد. که ضمن استفاده از بهترین مصالح، تماما برحسب مطابقت 100درصدص با آب و هوای محیطی پروژه های خود را انجام می دهد. ساخت ویلا در نواحی خوش آب و هوا یکی از خدماتی است که در سال های اخیر تقاضای بسیاری پیدا کرده. و شرکت هیرکانا سازه هم در امر طراحی ویلا در گرگان، گلستان و شمال کشور و هم در بخش ساخت ویلا در گرگان، ساخت ویلا در استان گلستان و ساخت ویلا در شمال کشور تجربه ی بالایی دارد . برای دریافت مشاوره با هیرکانا سازه با شماره های زیر همراه باشید.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

هزینه ی طراحی و ساخت ویلا در گرگان و شمال کشور چقدر است؟

هزینه های طراحی و ساخت ویلا که امروزه اغلب افراد به ساخت ویلا مدرن و ساخت ویلا لاکچری تمایل دارند و به همین علت باید طراحی مدرن و شیک صورت پذیرد، نکاتی را باید در نظر گرفت. عوامل بسیاری در تعیین هزینه ساخت ویلا موثرند ازجمله: موقعیت زمین، آب و هوای منطقه، میزان خاک برداری، دسترسی به زمین، تعداد طبقات، مصالح مصرفی، تأسیسات، نوع سازه، طراحی نما و... . ما در این بخش از مقاله قصد داریم چند مورد را بررسی کنیم. با ما باشید.

◘ آب و هوا

طراحی ویلا باید حتماً براساس آب و هوا و اقلیم آن منطقه صورت پذیرد. به عنوان مثال در مناطق شمال کشور به دلیل بارندگی زیاد و شرجی بودن هوا باید از مصالحی استفاده کرد که رطوبت و نم را کمتر انتقال می دهند، پس نمی توان از مصالحی مشابه مناطق مرکزی و کویری استفاده کرد. همچنین در مناطق سردسیر و کوهستانی با شروع سرما و بارندگی، سرعت ساخت و ساز کم شده و این خود عامل افزایش هزینه ی مالک است.

◘ مصالح مصرفی

ساخت ویلا مدرن در مناطقی که سردسیر و کوهستانی هستند بسیار مشکل تر از مناطقی با آب و هوای معتدل است چرا که نوع مصالح مصرفی آن ها با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال در مناطق سردسیر هنگام ساخت و ساز از مصالحی مانند بتن های زودگیر، چسب بتن جهت گیرایی سریع تر سیمان یا ضد یخ بتن استفاده می شود که این ها باعث افزایش هزینه در ساخت ویلا می گردد.
طراحی ویلا اگر در مناطق شمالی و معتدل باشد متریال خاص خود را می خواهد. همانطور که در بالا گفتیم باید مصالحی استفاده شود که رطوبت و نم را کمتر منتقل کند. عموماً در شمال کشور از چوب برای ساخت ویلاهای ساده استفاده می شود که این خود باعث آسیب به محیط زیست و تخریب جنگل ها می شود. اما اگر از سایر مصالح ساختمانی استفاده گردد علاوه بر این که آسیب کمتری به محیط زیست اطرافمان وارد می شود، می توان با ساخت ویلا مدرن راحتی و آرامش را هم برای ساکنین ویلا فراهم کرد.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

◘ تعداد طبقات

طراحی شیک و مدرن یک ویلا ممکن است با افزایش تعداد طبقات همراه باشد. متراژ بنا یکی از عواملیست که در تعیین هزینه ساخت و طراحی ویلا بسیار مؤثر است و هرچه تعداد طبقات افزایش یابد متراژ بنا نیز افزایش می یابد. به عنوان مثال شما اگر قصد ساخت ویلای چند طبقه یا دوبلکس و یا تریبلکس را داشته باشید، علاوه بر این که هزینه مصالح مصرفی شما اضافه می شود ممکن است نیاز به آسانسور داشته باشید و باید این موضوع را در برآورد هزینه ساخت و طراحی ویلا لحاظ کنید.

◘ تأسیسات

ساخت ویلا لاکچری طبیعتاً نیاز به تأسیسات گرمایشی و سرمایشی هم دارد. البته این موارد با توجه به آب و هوای آن منطقه است. به عنوان مثال اگر در مناطق سردسیر باشید نیازی به سیستم سرمایشی ندارید و همچنین اگر در مناطق جنوبی کشور باشید نیازی به سیستم گرمایشی ندارید. ولی طراحی و به کارگیری صحیح تأسیسات به جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی می تواند کمک شایانی در مدیریت هزینه ها توسط کارفرما داشته باشد. همچنین اگر قصد اجرای استخر، سونا یا جکوزی را در نظر دارید، بهتر است قبل از اجرا همه موارد اجرایی از لحاظ سازه و نوع تأسیسات مورد نیاز را در نظر بگیرید و تخمینی از قیمت ها داشته باشید.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

◘ نوع سازه

طراحی ویلا باید به گونه ای باشد که در هزینه های مصرفی ساخت بیشترین صرفه جویی صورت پذیرد. نوع اسکلت ویلا یکی از مواردیست که در تخمین هزینه های طراحی ویلا بسیار مؤثر است. امروزه سازه هایی که در ساختمان های مسکونی و ویلایی استفاده می شود، سازه بتنی، فلزی و پیش ساخته است. سازه های پیش ساخته در حال حاضر خیلی رواج پیدا نکرده ولی سازه های بتنی و فلزی مرسوم تر هستند. ضمن این که سازه بتنی نسبت به فلزی مقروم به صرفه تر بوده و به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارد. البته سبک طراحی ویلا و نوع محاسبات سازه در ابعاد و مشخصات تیر و ستون ها بسیار موثر است. در مواقع محاسبات سازه باید بهینه شده باشد و فاصله بین ستون ها و ابعاد آن در بهترین حالت ممکن قرار بگیرند.

◘ طراحی نما

طراحی و ساخت ویلا و باغ نیازمند یک طراحی نمای خوب و متناسب با محیط است. البته طراحی نما کاملاً به سبک طراحی شما بستگی دارد که این خود در هزینه های ساخت مؤثر است. به عنوان مثال برخی نماها ممکن است سبک کلاسیک، مدرن، روستایی، ساحلی و ... باشند که هرکدام از این سبک ها متریال و مصالح مصرفی خاص خود را می طلبد. اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، بخش طراحی نما جاییست که می توانید از هزینه های جانبی کاسته و یک نمای ساده تر انتخاب کرده و با متریال ساده طراحی کنید. هیرکانا سازه دارای تیم تخصصی و با تجربه آماده هر گونه همکاری و مشاوره و ارائه  طراحی سه بعدی نما برای شما کاربران و مشتریان گرامی می باشد.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

چرا باید ویلایمان را توسط شرکت با سابقه بسازیم؟

طراحی ویلا و ساخت آن مانند هر ساختمان دیگری نیازمند داشتن سه اصل دانش، تخصص و تجربه کافی است. چرا که اگر شرکتی که کار خود را به آن می سپارید این سه اصل را نداشته باشد کسی که در نهایت متضرر می شود کارفرماست. زیرا هم طراحی نامناسب می شود و هم هزینه ها سر به فلک می کشد. همه افرادی که قصد ساخت ویلا در شمال را دارند افراد متخصص و با تجربه ای در این زمینه نیستند. بنابراین ورود به چنین پروژه بزرگی بدون داشتن آگاهی کافی ریسک بزرگی برایشان خواهد بود. این عدم آگاهی و تجربه هم می تواند مربوط به تجربه عملی و تخصصی در ساخت و ساز باشد و هم می تواند مربوط به عدم شناخت و تسلط کافی بر جغرافیای منطقه باشد. برای ساخت اصولی ویلا لازم است موارد استاندارد و قوانین مربوطه به دقت رعایت شود تا یک ویلای بی نقص ساخته شود.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

چرا شرکت هیرکانا سازه بهترین انتخاب برای طراحی و ساخت ویلاست؟

ساخت ویلا لاکچری متریال یا همان مصالح مصرفی خاص خود را می طلبد. چرا که شما باید از مصالحی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، حس حضور در طبیعت را نیز به شما منتقل کند. برای این کار باید با یک شرکت با تجربه و حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا یک طراحی شیک و مدرن برای ویلای شما انجام شود تا در نهایت رضایت خاطر شما فراهم گردد. رعایت اصول ساخت ویلا در شمال به شرکت های پیمانکاری کمک می کند علاوه بر اینکه بهترین پروژه را به مشتری تحویل می دهند، اعتبار و جایگاه شغلی خوبی به دست بیاورند. هیرکانا سازه با چندین سال سابقه در زمینه طراحی ویلا و ویلا باغ 0 تا 100 پروژه در گرگان، استان گلستان و شمال کشور به شما این اطمینان را می دهد که در تمامی مراحل در کنار شما بوده و از راهنمایی و مشاوره و اجرا در هر بخشی فرو گذار نخواهد بود.

برای مشاهده ی نمونه کارهای هیرکانا سازه اینجا کلیک کنید.

 

چرا باید ویلایمان رااصولی طراحی کنیم

 

چرا باید ویلایمان را اصولی طراحی کنیم؟

طراحی ویلا باید طبق اصول ساخت و ساز در هر منطقه صورت پذیرد تا در نهایت یک محیط آرامش بخش و با احساس امنیت برای زندگی خود و خانواده فراهم کنید.متخصصین حرفه ای طراحی و مهندسین با تجربه از جمله کسانی هستند که می توانند فرآیند طراحی ویلا را با به کارگیری تمامی اصول و نکات مهم آن، به نحو احسنت انجام دهند. ویلا ها در کشور ایران عموماً در مناطق خوش آب و هوا ساخته می شود. آب و هوای معتدل و مرطوب برای اکثر مردم آرامش خاصی را به همراه دارد. شمال کشور از جمله مناطقی است که، بیشترین ساخت ویلا را به خود دیده است. وجود جاذبه های گردشگری طبیعی، آب و هوای مناسب از جمله مزایای زمین های شمال کشور است که سبب شده ساخت ویلا ها در آن منطقه افزایش یابد. طراحی و ساخت ویلا و باغ اگر در شمال کشور انجام می شود باید به نکاتی توجه کرد تا اصول ساخت و ساز رعایت گردد. در غیر این صورت ممکن است منجر به هزینه های جانبی دیگری شود. برخی از این نکات عبارتند از:

• طراحی ویلا در شمال باید به گونه ای باشد که میزان بارندگی و رطوبت را هم در نظر بگیرد. پس همانطور که گفتیم باید از متریالی استفاده کنیم که کمترین میزان رطوبت را منتقل کند. یعنی باید دقت کنید که مصالحی را انتخاب نمایید که بیشترین دوام دو کیفیت را در برابر واکنش های جوی منطقه داشته باشد.
• ساخت ویلا مدرن در شمال باید به دلیل بارش های زیاد نوع سقفی را که انتخاب می کنند به گونه ای باشد تا باعث تجمع آب روی سقف نشود. پس سقف ویلاها در شمال کشور باید به صورت شیبدار یا شیروانی ساخته شود تا آب حاصل از بارش به زمین ریخته شده و اگر طراحی خوب و مهندسی باشد با ذخیره کردن همان آب باران نیز می توان از آن برای مصارف غیر خوراکی استفاده کرد.
• ساخت ویلا لاکچری یا مدرن نباید باعث شود تا از فضای سبز غافل بمانید. خصوصاً اگر در شمال قصد ساخت ویلا دارید باید حتماً این موضوع را در طراحی ویلا لحاظ کنید. چرا که فضای سبز و باغ در شمال از مهم ترین نکات قابل توجه هر خانه و ویلاییست. پس باید هنگام خرید ملک متراژی را در نظر بگیرید که بخش اعظم آن را بتوانید به فضای سبز و باغ اختصاص دهید.
• نکته ی آخری که باید برای اصولی ساختن هر ویلایی در نظر گرفت نوع سازه و نحوه ی ساخت فنداسیون آن است. ما در کشوری زلزله خیز زندگی می کنیم پس باید همواره استحکام و مقاومت ساختمان نسبت به زلزله و رانش زمین را در نظر گرفت تا خدایی نکرده در زمان حادثه و بلایای طبیعی آسیب کمتری به ساکنین ویلا و خانه وارد شود.

 

طراحی و ساخت ویلا

 

جمع بندی

طراحی ویلا و ساخت ویلا مدرن در هر منطقه ای از کشور باید طبق اصول ساخت و ساز انجام شود و پیش از اقدام به ساخت هزینه های طراحی و ساخت را محاسبه کرد. در این مقاله باهم آموختیم هزینه طراحی و ساخت ویلا چقدر است و چرا باید ویلا را اصولی بسازیم. همچنین بررسی کردیم که چرا باید ویلا را با کمک شرکت با سابقه بسازیم. هیرکانا سازه انجام دهنده ی انواع پروژه های طراحی تا ساخت ویلا در گرگان، استان گلستان و شمال کشور می باشد. ما در تیم تخصصی و با تجربه ی هیرکانا سازه آماده همکاری با شما مشتریان گرامی جهت طراحی ویلا و ویلا باغ از 0 تا 100 انواع پروژه ها در شمال کشور می باشد. برای مشاهده نمونه کارهای شرکت هیرکانا سازه اینجا کلیک کنید.