طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان

در کشور ما، به منظور یادآوری ایثارگری شهدا سعی می شود هر ساله در مناسبت های زیادی انجام یکسری از مراسمات صورت بگیرد. این مراسم ها نیاز به یکسری پارامترهایی دارد تا فضا را به آنچه که شما مدنظر دارید نزدیک کند. یادآوری ایثارگری های این افراد مطمئنا یکی از ملزومات زندگی مردمان این دوره است تا نام این اشخاص بزرگ زنده نگه داشته شود. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با متریال استفاده شده در یادواره ها آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان

 

یادواره چیست؟

المان هایی است که برای معرفی بیشتر فضا یا تقدیر و تشکر خاصی از افراد و یا به منظور یاد بود از افراد مشهور و در گذشته و شهدا در مراکز مختلف مانند ارگان های دولتی و اماکن فرهنگی و آموزشی طراحی و اجرا شود. این المان ها در جهت آموزش و یادآوری به افرادی که در این دوره زندگی می کنند و هیچ تصوری از فضای آن زمان جنگ را ندارند طراحی می شود.

 

دلایل ساخت یادواره شهدا در گرگان

◘ قدرشناسی

مطمئنا اولین دلیلی که ایجاد این یادواره ها می تواند داشته باشد، قدرشناسی از شهدا به دلیل ایثارگری و از خود گذشتگی و زنده نگه داشتن نام و یاد آن ها و ترویج دادن اخلاق و منش قدردانی می باشد. شهدا به دلیل خدمتی که به مردم کردند شایسته سپاسگذاری هستند.

◘ ترویج ایثار

شاید امروزه دیگر ایثار و ایثارگری معنای خود را از دست داده باشد. فرهنگ و منش ایثار دست خوش تغییراتی شده است و تفسیر منحرف کننده ای از آن به جهان نمایش داده می شود. منش ایثارگری و شهادت را می توان این طور معنی کرد که برداشتن موانع آزادی انسان ها و برداشتن موانع استقلال، پیشرفت و عزت و کرامت انسان ها می باشد.

 

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان1

 

در طراحی یادواره شهدا در گرگان چه نکاتی باید رعایت شود؟

طراحی یادواره شهدا در گرگان، به این شکل است که هر گوشه ی آن باید سرشار از معنویت و نشان دهنده ی احکام و تفکرات و عقاید آن دوره باشد. ایده پردازی کردن در یادواره شهدا، هنری شهودی و برگرفته از احساس درونی انسان است و باعث ایجاد پدیده ای می شود که جلوه گر ایثارگری افراد آن زمان می باشد. این یادواره های شهدا برای افراد این دوره، می تواند تاکیدی بر آرمان های شهدا از گذشته تا به امروز باشد.

 

مصالح مورد نیاز در ساخت یادواره شهدا

1- کاه گل نانو

این کاه گل از کاه گل طبیعی و ترکیب آن با نانو پودرها به دست می آید. این خمیر به دست آمده از این ترکیب بسیار محکم و ضد آب می باشد. از کاه گل نانو می توان بر روی بسیاری از سطوح فلزی و چوبی و کنف استفاده کرد. از جمله مزایایی که استفاده از این مصالح می توانند داشته باشند، ضد قارچ بودن آن، حفظ بنا بعد از خشک شدن گل، مقاومت در برابر آب، رطوبت، برف، گردو غبار زیاد، بدون ایجاد حساسیت و بدون بو می باشند. از لحاظ اقتصادی استفاده از این مصالح به صرفه خواهد بود و هزینه و نگهداری آن هم بسیار پایین است.

 

2- نورپردازی مناسب

در طراحی یادواره شهدا در استان گلستان می توان برای بهتر نشان دادن فضا از نور پردازی های مختلفی استفاده کرد، که ما در این قسمت سعی می کنیم به دو مورد از این نورپردازی ها بپردازیم.

• نور های خطی

در تعریف این نوع چراغ ها می توان گفت منبع نور به حالت یک خط است یا هم به شکلی قرار داده می شود که روشنایی آن در امتداد یک خط راست باشد. به همین دلیل هم به آن نور خطی می گویند. از مزایای نورهای خطی می توان به نمایش و بهتر دیده شدن محیط یادواره شهدا اشاره کرد.

• جت لایت

یکی از اصلی ترین اجزای به کار رفته در طراحی دکور یادواره شهدا را چراغ های جت لایت باید دانست. چراغ های جت لایت یک نوع نورافکن می باشند که دارای پایه هستند و در رنگ ها و تنوع بسیار بالا شما می توانید از طراح بخواهید که برای طراحی در یادواره شهدا استفاده کند. به طور کلی هنگامی که طراح بخواهد برای نمایش یک نما از چراغ هایی استفاده کند، جت لایت و لامپ های خطی را انتخاب می کند. این مدل چراغ به صورت روکار و در پایین صحنه قرار می گیرد.

 

3- آجر مناسب

برای مراقبت بیشتر از سازه یادواره شهدا بهتر است از همان ابتدا از متریال با کیفیت استفاده شود. استفاده از آجرهای با کیفیت بالا و عایق پوشش نانو، می تواند در جهت طراحی مدنظر شما برای کاهش دادن هزینه ها و حفظ بنای یادواره برای مدت زمان بالا مفید واقع شود. یکی از انواع مدل آجری که می توانید در طراحی یادواره شهدا در گلستان استفاده کنید نانو آجر نما است. گرگان از جمله شهرهای شمالی کشور می باشد که از رطوبت بالایی برخوردار است. این آجر خاصیت ضد آب دارد و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی شود. از لحاظ هزینه نیز می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد.

 

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان2

 

چرا هیرکانا سازه

در این قسمت به دلایلی که می توانید پروژه های خود را به شرکت هیرکانا سازه بسپارید اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

1- انجام پروژه در متراژ کم

با سپردن پروژه های خود به شرکت هیرکانا سازه نیازی نیست که نگران طراحی دلخواه خود در فضای کوچک باشید. ما می توانیم با توجه به فضایی که مدنظر دارید فضای دلخواه شما را ایجاد کنیم. با بررسی اولیه ای که ما از این فضا خواهیم داشت می توانیم متریال مورد استفاده در آن را مطابق با همان فضا تهیه کنیم.

2- استفاده از متریال با کیفیت

یکی از دلایلی که می توانید بدون نگرانی طراحی پروژه خود را به ما بسپارید، استفاده از متریال با کیفیت بالا می باشد. با سپردن پروژه به شرکت هیرکانا سازه با استفاده از متریال با کیفیتی مانند مواد نانو، باعث پایین آمدن هزینه های شما و بالا بردن مدت زمان نگهداری از این یادواره شهدا خواهد شد. مواد نانو اغلب خاصیت ضد آب دارند و تا مدت های طولانی سالم باقی می مانند.

3- صرفه جویی در وقت و هزینه

یکی از اقدامات مهم شرکت هیرکاناسازه مطمئنا تحویل پروژه در مدت زمانی است که شما تعیین می کنید. این شرکت برای صرفه جویی در وقت و هزینه شما حتی در روز های تعطیل نیز به انجام پروژه طراحی یادواره شهدا ادامه خواهد داد. از موارد صرفه جویی شرکت هیرکاناسازه، انجام قسمت های مختلف پروژه مانند لوله کشی و برق کاری توسط متخصصین شرکت می باشد. به این شکل شما هم در وقت و هم در هزینه می توانید صرفه جویی کنید.

4- انجام تمامی امور مربوط به پروژه

شرکت هیرکانا، شرکت طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان، صفر تا صد امور مربوط به پروژه مانند برق کاری، آستر زنی، دیوار چینی، ساخت انواع مختلفی از المان های فلزی و آهنی، نقاشی با رنگ های الکترواستاتیک را برعهده می گیرد. این موارد همگی به دلخواه و هماهنگی با شخص شما انجام خواهد شد تا پروژه در نهایت به آنچه که مطلوب شما است بدل گردد.

5- استفاده از نیرو مجرب

شرکت هیرکاناسازه با داشتن هشت سال تجربه فعالیت در حوزه طراحی داخلی و بازسازی ساختمان، پروژه های خود را با رضایت صد در صدی به مشتریان تحویل داده است. این شرکت همیشه در تلاش بوده تا کادر پرسنل شرکت خود را از بین متخصصان و افراد با تجربه انتخاب کند.

6- داشتن تجربه کار اجرایی متعدد

شرکت هیرکانا سازه همیشه در تلاش بوده است تا با بالا بردن سطح تجربه خود در تمامی امور اجرایی مربوط به پروژه های طراحی ساختمانی و بازسازی مسکونی، بتواند بهترین خدمات را به مشتریان خود عرضه بدارد.

 

طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان3

 

قیمت طراحی و اجرا یادواره شهدا در استان گلستان

برآوردهای هزینه های اجرا یادواره شهدا در گلستان مسلما تا قبل از مشاهده فضای انتخاب شده برای آن غیر ممکن است. پس با توجه به در نظر گرفتن عوامل زیادی مانند فضای مدنظر و مصالح مورد نیاز می توان هزینه ها را برآورد کرد. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و گرفتن راهنمایی و مشاوره با همکاران ما در شرکت هیرکاناسازه در سایت شرکت در قسمت تماس با ما راهنمایی بگیرید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم به اهمیت موضوع ساخت یادواره شهدا در اماکن عمومی و اداره جات اشاره کنیم و این موضع را یادآور شویم که این افراد بزرگ چه ایثارگری هایی در راه وطن انجام داده اند. اما ساخت یک یادواره ماندگار که بتوان از آن تا مدت ها استفاده نمود نیازمند به متریال خاصی است که ما سعی کردیم به معرفی برخی از این متریال بپردازیم. شرکت هیرکاناسازه گرگان با انجام پروژه طراحی و اجرا دکور یادواره شهدا در استان گلستان، در کمترین زمان و بهترین متریال می تواند به شما در پایین آوردن هزینه ها و صرفه جویی در زمان کمک کند.