بازسازی ساختمان در استان گلستان

بازسازی ساختمان در استان گلستان

بازسازی ساختمان در استان گلستان

فرض کنید که خانه مسکونی با قدمت بالا دارید و قصد دارید تا  ظاهر داخلی خانه را تغییر دهید. برای این کار ابتدا در مورد تصمیمی که گرفتید خوب فکر می کنید. مطمئنا  اولین تفکری که به ذهن می رسد بحث هزینه ها خواهد بود. اما آیا این موضوع می تواند مانع انسان شود تا خود را از ایجاد محیطی زیبا و شیک محروم کند؟ ما در این مقاله از شرکت هیرکانا سازه سعی داریم تا به شما مراحل بازسازی ساختمان های مسکونی یا تجاری را به طور کامل شرح دهیم و میزان هزینه هایی را باید پرداخت کنید را مشخص می کنیم.

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان چیست؟

بازسازی عملیاتی است که در طی آن شکل و شمایل داخلی ساختمان خود را می توانید تغییر دهید. معمولا از بازسازی نسبت به ایجاد یک بنای نو بیشتر استقبال می شود و دلیل آن هم هزینه های کمتری که در مقابل بازسازی، پرداخت می شود. از طرف دیگر شما بعد از اجرای ترمیم ساختمان در استان گلستان، ساختمان مسکونی یا تجاری خواهید داشت که دیگر شمایل گذشته را ندارد.

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان

استان گلستان دارای ساختمان های بسیاری با تنوع بالا از لحاظ بافت سنتی و قدیمی می باشد. بسیاری از این خانه های مسکونی، تجاری و اداری در صورتی که مورد بازسازی مجدد قرار نگیرند ممکن است دیگر برای سکونت واستفاده مناسب نباشند و شما مجبور به ساخت یک بنای جدید با هزینه های بالا شوید. از آنجایی که آب و هوا در مناطق مختلف استان گلستان متفاوت است به همین علت نیاز به بازسازی و معماری ساختمان های مناطق نیز باهم متفاوت هستند.

 

بازسازی ساختمان در گرگان

گرگان از جمله شهر های مرطوب با بارندگی زیاد است. بارندگی زیاد می تواند به نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها آسیب جدی وارد کند. شاید از علت های اصلی بازسازی در این منطقه وجود بارندگی های شدید باشد. البته بازسازی خانه هایی که آب باران در آن نفوذ کرده اند دلایل دیگری به غیر از تخریب ظاهر ساختمان دارند آن هم به خطر افتادن سلامتی ساکنان خانه می باشد. رطوبت مانده در ساختمان، شما را دچار بیماری هایی مانند رماتیسم و سرماخوردگی می کنند. اگر دقت کرده باشید، می بینید که خانه های دارای بافت سنتی و ساختمان هایی که دچار فرسودگی در اثر رطوبت هوا شده اند، برای گرم شدن در زمستان نیاز به سوخت و انرژی بیشتری نیز دارند. به این شکل شما تا مدت ها باید هزینه های بسیار بالایی برای گرم کردن خانه و منزل خود پرداخت کنید. با بازسازی خانه در گرگان، هم در هزینه و هم در هدر رفت سوخت صرفه جویی خواهید کرد.

 

بازسازی ساختمان در گنبد

شهرستان گنبد دارای آب و هوای معتدل و مرطوبی است. برای بازسازی خانه های مسکونی که در شهرستان گنبد هستند از ایوانک هایی برای اینکه باران به داخل اتاق ها نفوذ نکند استفاده می کنند. به دلیل بارندگی هایی که در این مناطق وجود دارد توصیه می کنیم که از بام های شیب دار که از چند طرف به سمت بیرون کشیده شده اند استفاده کنید. این خانه ها باید نورگیر های بزرگی از سمت جنوب خانه داشته باشند و اغلب حیاط ها نیز در سمت جنوبی خانه ها  قرار می گیرند.  

 

بازسازی ساختمان در آق قلا

آب و هوای شهرستان آق قلا، گرم و خشک است. معماری به کار گرفته در آب وهوای گرم و خشک جهت بازسازی ساختمان ها باید به شکلی باشد که هوای داخلی خانه را برای ساکنان آن خنک نگه دارد. اغلب سعی می شود در بازسازی خانه های در مناطق گرم و خشک از سایه انداز ها استفاده شود. برای انتخاب نورگیر ها تا آنجا که ممکن است سعی شود از پنجره های کوچک استفاده کنید. به کارگیری از شیشه های دوجداره را نیز به شما توصیه می کنیم. از ویژگی های دیگر معماری که باید در بازسازی ساختمان های مسکونی استفاده کنید، می توان به کارگیری رنگ های روشن در خانه و استفاده از بادگیر ها اشاره کرد.

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان1

 

دلایل بازسازی ساختمان در گلستان  

بازسازی ساختمان نیاز دلایل زیادی دارد، که ما در این قسمت این دلایل را برای شما به طور کامل شرح خواهیم داد.

• فرسودگی بنا

یکی از بزرگترین دلایلی که اشخاص به دنبال بازسازی ساختمان منزل یا محیط کاری خود هستند، فرسودگی ساختمان ها می باشد. بیشترین فرسودگی را هم در کشور، در مناطقی دیده می شود که بارندگی و رطوبت هوای بالایی دارند. البته فرسودگی ساختمان به عوامل دیگری مانند رسیدگی نادرست از خانه و استفاده از برخی گیاهان به عنوان گیاهان زینتی اما تخریب کننده ساختمان ها مانند گیاهان رونده و عوامل تاثیر گذار طبیعی دیگری می باشند. متاسفانه رسیدگی نکردن به ساختمان ها می تواند یکی از دلایل بازسازی آن شود. به همین دلیل افراد یا اشخاص دارنده ساختمان به دلیل جلوگیری از این فرسودگی با کمک تیم های ماهر و متخصص می توانند این ساختمان های فرسوده  را بازسازی نمایند.

• تغییر کاربری بنا

هر ساختمانی که ایجاد می شود یک هدف خاصی برای استفاده دارد. اگر ساختمان شما یک مکان مسکونی باشد برای اجاره و فروش باید توسط شهرداری تایید شود. این نوع استفاده از ساختمان توسط شهرداری در پروانه ساخت ساختمان شما درج می شود. در اصل به تعریف قانونی از تغییر کاربری، آن را این طور می توان توصیف کرد که تعیین نحوه استفاده از یک ساختمان براساس طرح تفصیلی شهرداری و چگونگی بهره برداری از آن ساختمان و فعالیت هایی که مربوط به کاربری ساختمان می باشد همگی از حالت مسکونی خارج شده و به حالت تجاری یا اداری تغییر یابد. در این جا برای تغییر کاربری شما نیاز به بازسازی ساختمان خود دارید که باید با هماهنگی با یک تیم مجرب سعی در بازسازی کنید.  

• تغییر دکور بنا

گاهی اوقات شما احساس می کنید که از محیط زندگی خود خسته شده اید و سعی می کنید دکور وسایل خانه را تغییر دهید اما باز هم مشکل حل نمی شود. با بازسازی خانه به شکلی که با امکانات و شرایط امروزی مطابقت داشته باشد می تواند باعث تغییر در روحیات شما باشد.

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان2

 

بازسازی و تعمیرات ساختمان در گرگان

برای بازسازی ساختمان به یکسری مراحل نیاز است که در این قسمت آن ها را ذکرخواهیم کرد.

◘ مشورت با افراد متخصص در این زمینه

شرکت بازسازی ساختمان در استان گلستان، هیرکانا سازه می تواند به شما در زمینه بازسازی ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی مشاوره بدهد و شما را در این مسیر همراهی کند. شما در ابتدا باید یک چشم انداز کاملا مشخصی از فضایی که قرار است در ساختمان خود ایجاد کنید داشته باشید البته بازسازی ساختمان در استان گلستان توسط تیم حرفه ای هیرکانا سازه می تواند چشم انداز آینده ساختمان را برایتان واضح تر کند.

◘ تخریب ساختمان

بعد از آنکه مسیر خود را برای آنچه بعد ها قرار است در ساختمان داشته باشید مشخص کردید  با کمک و همراهی یک تیم مجرب می توانید به تخریب ساختمان بپردازید. در این قسم باید مشخص شود که کدام قسمت ها از ساختمان قرار است حذف شوند.

◘ ساخت بنا

در ادامه بعد از تخریب قسمت های خواسته شده شما می توانید با کمک و همراهی تیم متخصص برای ایجاد طرح های نوسازی خود اقدام کنید. شما در این بخش باید قسمت های که مد نظرتان است تا به ساختمان اضافه شود را به آن اضافه کنید.

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان3

 

بازسازی ساختمان مسکونی در استان گلستان

1- بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قلب خانه همیشه یادآوری می شود. این قسمت از خانه پر رفت و آمد ترین بخش خانه می باشد. به همین علت بازسازی دقیق آن بسیار پراهمیت می باشد. می توانید هزینه های خود را در بازسازی در این قسمت از خانه کاهش دهید، اما در عین حال آشپزخانه ای به روز داشته باشید و این کار تنها با توجه به جزئیات ریز و درشت آشپزخانه میسر می شود. می توانید با مشورت تیم طراحی و بازسازی هیرکانا سازه تنها بخش هایی از آشپزخانه را بازسازی کنید که نیاز به تعمیر دارن و در هزینه های بازسازی خود صرفه جویی نمایید. مهم ترین قسمت آشپزخانه، مدل کابینت ها و طریقه قرار گیری آن ها در آشپزخانه می باشند. حتما سعی کنید بازسازی آشپزخانه خود را به دست افراد متخصص بسپارید.

2- بازسازی اتاق خواب

از قسمت های مهم دیگر خانه، اتاق خواب را می توان نام برد. برای بازسازی کف اتاق خواب می توانید از کف پوش به رنگ و طرح دلخواهتان انتخاب کنید. دقت کنید که اتاق خواب شما باید از نورگیرهای مناسب برخوردار باشد. استفاده از پنجره های مناسب به عنوان نور گیر، اتاق خواب شما را با نشاط تر خواهد کرد. سعی کنید قبل از بازسازی اتاق خواب، به اندزه اتاق خواب خود دقت کنید. اتاق خواب شما باید به اندازه ای باشد که شما وسایل مدنظر خود را بتوانید در آن قرار دهید و در اینجا احتمالا شما به یک متخصص طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان در استان گلستان نیاز پیدا می کنید. شما به کمک این افراد می توانید زیبایی و جذابیت اتاق خواب خود را افزایش دهید.

3- بازسازی پذیرایی

از قسمت های اساسی خانه که بیشتر مورد توجه قرار می گیرد اتاق نشیمن است. در این قسمت از خانه می توانید با کمک و راهنمایی های شرکت های فعال در زمینه بازسازی خانه های مسکونی از ایده های نو در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره مند شوید. از جمله سبک هایی که می توانید برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل انتخاب کنید، سبک مدرن یا مینیمال، سنتی می باشند. این سه سبک در طراحی داخلی از محبوب ترین ها برای بازسازی خانه در استان گلستان محسوب می شوند. 

 

بازسازی ساختمان در استان گلستان4

 

هزینه بازسازی ساختمان در استان گلستان

هزینه های بازسازی برای ساختمان یکی از اولین مواردی است که ممکن است افراد را از بازسازی ساختمان خود بازدارد. باید این موضوع را بدانید که سپردن پروژه بازسازی ساختمان مسکونی در استان گلستان به افراد متخصص باعث می شود تا شما هم در هزینه های خود صرفه جویی کنید و هم احساس اطمینانی نسبت به وضعیت پیشرفت پروژه و کیفیت بازسازی انجام شده داشته باشید. عواملی که می توانند در برآورد هزینه بازسازی ساختمان در استان گلستان تاثیر مستقیم داشته باشند، متراژ ساختمانی که قصد دارید بازسازی کنید، هزینه مصالحی که برای ساختمان شما مورد نیاز است، کیفیت مصالحی که شما انتخاب می کنید و درصد تغییراتی که قرار است در ساختمان اعمال شوند همگی می توانند از عوامل تاثیر گذار در هزینه های شما برای بازسازی ساختمان باشند. البته نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که همگی این موارد را شما هنگامی که پروژه بازسازی ساختمان خود را به تیمی قابل و دارای سابقه خوب در این زمینه بسپارید هزینه های شما را در آینده کاهش خواهد داد.