فروش پرده گرگان

فروش پرده گرگان

فروش پرده گرگان

پرده فروشی در گرگان، دوخت پرده، نصب پرده در گرگان

پرده فروشی گرگان، دوخت پرده، نصب پرده گرگان پرده فروشی گرگان، دوخت پرده، نصب پرده گرگان شبانه روزی کارگران مجرب،پرده فروشی محدوده گرگان، دوخت پرده، نصب پرده محدوده گرگان، پرده فروشی منطقه گرگان، دوخت پرده، نصب پرده منطقه گرگان،پرده فروشی، دوخت پرده، نصب پرده
پرده برای دکوراسیون منزل تان همانند سایر لوازم و سایل منزل به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می شود که بر اساس سبک فضایی که قرار است پرده در آن نصب شود و همچنین تا حد زیادی بر اساس سلیقه شما انتخاب می شود.
پرده ها همیشه احساس و کیفیت را به یک فضا وارد می کنند و اگر نباشند، دکوراسیون بسیار خالی به نظر می رسد. همین طور اگر درست و صحیح انتخاب شوند، تاثیری فراتر از این ها بر فضای شما می گذارند. به این صورت که می تواند به راحتی ارتفاع سقف را بلندتر یا کوتاه نشان داده و یا اتاقتان را دلباز و دلگیر کند. اما متاسفانه عدم آگاهی در زمینه استانداردهای نصب پرده در دکوراسیون باعث می شود انتخاب و نصب اصولی صورت نگرفته و پنجره ها و نور طبیعی از بین می روند.

قروش پرده مدرن در دکوراسیون داخلی:مدل پرده های مدرن معمولا ساده تر است و یراق آلاتی که در نصب آن ها به کار می رود کمتر است. همچنین به جز نصب در فضای پذیرایی در فضا های دیگری چون اتاق خواب ها و آشپزخانه نیز مورد استفاده است و این مدل بهترین انتخاب برای فضاهای نسبت کوچک و مبلمانی به سبک مدرن است.راهنمای خرید پرده منزل


مدل پرده کلاسیک در دکوراسیون داخلی چیست؟

مدل پرده های کلاسیک یا سلطنتی با پارچه های فاخر تر و پر نقش تر دوخته می شوند و استفاده از ابزار و یراق آلات آن بیشتر است و معمولا به دلیل نوع مدلی که دارند، در فضاهایی مانند سرسراها، فضای نشیمن و یا اتاق خواب های بزرگ نصب می شوند. حالت رسمی تری به محیط می دهند و عمدتا برای نصب در فضای نشیمن و پذیرایی استفاده می شود.
فروش انواع جنس پرده:پرده ها در جنس پارچه های مختلف تولید می شوند. انواع پارچه های پرده ای مانند تور، حریر، ابریشمی، مخمل، کتان و نخی از جمله پر طرفدارترین انواع پارچه برای دوخت پرده محسوب می شوند که در ادامه مطلب هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.
پرده تور و حریر:این جنس از پرده ها در عین زیبایی فضای تان را نه کاملا کلاسیک و نه کاملا مدرن می کند، و این بدین مفهوم است که از این جنس پرده برای استفاده در هر دو سبک دکوراسیون با توجه به نوع دوخت می توانید استفاده کنید. به طور مثلا اگر پرده حریر را با والانی از جنس مخمل ترکیب کنید به خوبی برای فضایی با سبک کلاسیک مناسب می شود. معمولا از این جنس پرده به دلیل خنکی در فصل گرم بیشتر استفاده می شود، اما با این اوصاف نمی توان از نازک بودن آن و عدم ایجاد محرمیت برای فضا چشم پوشی کرد.

پرده های تور و حریر چه مزیتی دارند؟

1.    نصب آسان
2.    شستشوی آسان
3.    هزینه پایین تر


پرده ابریشمی و مخمل

این جنس از پرده ها به فضا رسمیت بیشتری می بخشند و مناسب فضاهایی مانند پذیرایی و نشیمن هستند. شستشوی آن ها به صورت خشک انجام می شوند که بهتر است این کار توسط خشکشویی انجام شود. مصرف کنندگان پرده های مخمل و ابریشم معمولا از یراق آلات بیشتری برای نصب انتخاب می کنند و در برخی موارد این پارچه ها با هم ترکیب می شوند.

پرده های ابریشمی و مخمل چه عیبی دارند؟

1.    قیمت بالای پارچه نسبت به مدل های دیگر
2.    شستشو و نصب سخت
3.    تاریک کردن محیط به دلیل ضخیم بودن

پرده کتان و نخی
برای انتخاب پرده می توانید از پارچه کتان و نخی هم استفاده کنید. این نوع پارچه با هر دکوری، ست می شوند و چهره ی ساده تری دارند ، اما در عین حال به فضاهای داخلی با سبک مدرن شخصیت خاصی می بخشند. این مدل از پارچه ها بیشتر مناسب فضا هایی مانند اتاق خواب هستند.
پرده های کتان و نخی چه مزیتی دارند؟

1.    شستشو و نصب آسان
2.    قیمت مناسب
3.    سبکی در استفاده و حرکت دادن آن


در خرید پرده چه نکات را باید رعایت کنیم؟

1- هنگام انتخاب پرده خوب است به رنگ آن توجه کنید. بعضی دوست دارند پرده ی انتخابی شان هم رنگ مبلمان باشد و بعضی دیگر تضاد میان آن ها را دوست دارند. انتخاب با شماست، اما در این باره مطلب راهنمای ست کردن پرده و مبل شما را بیشتر راهنمایی خواهد کرد.

2- طرح پارچه ای که برای پرده تان انتخاب می کنید در زیبایی فضای داخلی تان بسیار حائز اهمیت است. اگر پارچه مبلمان تان طرح دارد است بهتر است پارچه پرده ای انتخابی شما ساده باشد و به عکس این هم درست است.

3- توجه داشته باشید که ضخامت پارچه ای که برای پرده تان انتخاب می کنید چگونه است. برای فصل سرد از پارچه های ضخیم تر و برای فصل گرم از پارچه های نازک تر استفاده کنید. اگر از پارچه های نازک تر مانند حریر و تور برای پرده استفاده کردید، فراموش نکنید که آستری به عنوان نصب در زیر پرده هم لازم است خریداری کنید.

4- پارچه ای که برای پرده انتخاب می کنید در ورود نور تاثیر بسیار زیادی دارد. پارچه هایی که ضخیم تر هستند از ورود نور به داخل جلوگیری می کنند و همچنین پارچه های نازک تر باعث روشن تر شدن فضا می شوند.

5- ارتفاع سقف تان اگر بلند است می توانید با انتخاب پارچه ای که طرح آن به صورت افقی است ارتفاع سقف را کوتاه تر نشان دهید. همچنین برای بلند تر نشان دادن سقف می توانید طرح های عمودی را انتخاب کنید.

6- چوب پرده ها معمولا به دو صورت نصب می شوند. یکی بالاتر از قاب پنجره که ارتفاع سقف تان را بلند تر نشان می دهد و دیگری کمی پهن تر از پنجره نصب می شود که پنجره را بزرگ تر نشان می دهد، پس در هنگام انتخاب آن دقت کنید.

7- ادواتی مانند یراق آلات برای پرده بسیار متنوع است مانند یراق آلات فنری، کریستالی، منگوله دار، شرابه و آویز پرده، گل میخ برای نصب پرده در کنار دیوار و کتیبه برای چوب پرده. این یراق آلات بیشتر برای پرده های کلاسیک به کار می روند و می توانید با توجه به مدل پرده منزل تان آن را انتخاب کنید.


قیمت پرده و پارچه آماده چگونه است؟

قیمت پارچه پرده ای حریر و قیمت انواع پارچه پرده ای تور و انواع پاچه پرده ای ترک را بررسی کرده ایم که هرکدام مناسب برای یکی از فضاهای منزل است. مانند پرده شید که بیشتر از آن در آشپزخانه و گاهی در اتاق خواب استفاده می کنند. پرده پانچ شده که بر اساس مدل آن، که معمولا مدرن است و از ترکیب پارچه حریر و یا کتان است، در فضاهایی مانند پذیرایی و اتاق خواب استفاده می شود و در انتها پرده مخمل مناسب برای فضایی مانند پذیرایی است و به محیط رسمیت می دهد، اما معمولا از این جنس بیشتر در دوخت والان و رویه پرده استفاده می شوند به دلیل اینکه جنس این نوع پرده سنگین است و اگر به تنهایی برای پرده از آن استفاده شود کارایی خود را از دست می دهد. در جدول زیر قیمت پرده بر اساس هر متر پارچه و پرده های آماده را مورد بررسی قرار داده ایم تا خریدی آسان تر داشته باشید.

نصب پرده در چه ارتفاع مناسب است؟

اولین نکته ای که در مورد نصب پرده باید توجه داشته باشید ارتفاع آن است. بهترین ارتفاع برای نصب میله پرده، نصف فاصله بین پرده و سقف بوده که البته می توانید کمی بالاتر از آن نیز قرار دهید. ممکن است دوست داشته باشید که ان را بیش تر نزدیک سقف نصب کنید، در این صورت بهتر است 5 تا 7 سانتی متر از سقف فاصله بدهید. این قانون در صورت وجود گچ بری نیز همین گونه است یعنی 5 تا 7 سانتی پایین تر از گچ بری نصب می شود.

زمانی که محل نصب میله مشخص ضد، نوبت به ارتفاع خود پرده تا زمین می رسد. اگر می خواهید که پرده ها ظاهر مدرنی داشته باشند، ارتفاه پارچه را تا نزدیکی زمین و نهایتا با 2 سانتی متر فاصله در نظر بگیرید. همواره این موضوع را در ذهن داشته باشید که هرگز نباید برای صرفه جویی در هزینه پرده را کوتاه انتخاب کرد.

برای انتخاب و خرید پرده در دکوراسیون منزل به چه دقت کنیم؟

از نکات دیگری که لازم می دانم به آن اشاره کنم، عرض میله پرده است. این اندازه را باید به این گونه در نظر بگیرید که در زمان باز بودن پرده ها، لبه داخلی شان نهایتا فریم پنجره را بپوشانند و روی شیشه آن قرار نگیرند. از میله پرده بسیار کوتاه استفاده نکنید. زیرا باعث جمع شدن بیش از حد پرده شده که خود باعث از دست دادن نور تابیده از پنجره می شود. اگر به این موارد دقت نمایید، مطمئنا متراژ لازم برای پارچه را خریداری می کنید.
برای داشتن یک دکوراسیون رمانتیک تر می توانید پرده را 15 تا 20 سانتی متر بلند از ارتفاع میله تا کف در نظر بگیرید. در این حالت دنباله پرده کمی روی زمین قرار گرفته و به طور چشمگیری فضا را عوض می کند.

عرض مناسب برای نصب پرده چیست؟

عرض پارچه پرده باید به اندازه ای باشد که زمان بسته شدن، به اندازه کافی پر و چین دار به نظر بیاید. به این معنا که پرده روی میله نباید به گونه ای باشد که در صورت بسته بودن خالی به نظر بیاید. اگر این اصل رعایت شود، حتی با پارچه پرده کم، چین و پر بودن لازم را به دست می آورید. در آخر به یاد داشته باشید که هیچ گاه میله پرده را روی فریم پنجره نصب نکنید.

دوختن پرده

برای دوختن پرده اولین قدم اندازه‌گیری دقیق است. برای این کار ابتدا باید عرض و طول پنجره را اندازه گرفت. اگر دو طرف دیوار بود از دیوار تا دیوار را اندازه می‌گیریم و بعد ارتفاع را از سقف تا کف زمین متر می‌کنیم و اگر پنجره هم از عرض و هم از طول کوتاه بود، از سمت چپ و راست هر کدام ۱۰ سانت و از پایین پنجره ۱۰ تا 20 سانت اضافه می‌گیریم. هنگام دوخت پرده اگر پرده به چوب پرده معمولی زده شود، ۵ سانت و اگر از میل‌پرده حلقه‌دار استفاده می‌کنید، ۸ سانت از قد پرده کم می‌کنیم ولی اگر خواستیم به چوب پرده معمولی زده شود و چوب پرده معلوم نباشد، نباید آن ۵ سانت کم شود و باید گیره پرده به سوراخ پایین نوار پرده زده شود.


چگونه پرده خود را تعمیر کنید؟

تعمیر پرده های افقی:پرده های افقی نوعی ساخت و ساز محبوب هستند ، اما متأسفانه تمایل به عیبه شدن دارند. مدل های محبوب پرده های افقی (آلومینیوم ، چوب ، پلاستیک و سیستم کاست ایزوله).تعمیر پرده های افقی:1) عیبن قلاب های نوبت. 2) تعویض کلیپ های پایین 3) تعویض طناب کنترل. 4) تعویض مکانیزم بالابر.5) تعویض مکانیزم چرخشی

تعمیر پرده عمودی:پرده های عمودی نیز محبوب هستند و همه خواص مثبت دارند. مدل های محبوب پرده های عمودی (پلاستیک ، آلومینیوم ، طناب، پارچه و پرده های چند بافتی)تعمیر پرده های عمودی:

1- مدار اتصال پایین را باز کنید.
2-زنجیره تنظیم چرخشی را باز کنید.
3- خرابی دونده.
4- آسیب به مکانیسم کنترل
5- پارگی طناب کنترل.
6- خرابی نگهدارنده لاملا (شانه)و همچنین توابع اضافی را نیز ایجاد می کنیم:
شستشوی پرده پارچه ای
پرده پارچه ای در تنوع بالایی وجود دارند برخی از انواع پارچه ها را نمی توان در خانه شستشو داد. پرده های ساتن، ابریشم و مخمل از جمله پارچه های پرده ای هستند که بهتر است برای شستشو به خشکشویی پرده داده شود تا بافت پارچه آسیب نبیند. شستشوی برخی از انواع پرده پارچه ای در منزل امکان پذیر است و می توان پس از شستشو و در حالیکه هنوز مرطوب است ، پرده را آویزان کرد تا چروک نخورد. اتو کردن پرده کار مشکلی است و بهتر است با آویزان کردن پرده به طور صحیح، مرحله اتو کردن را ساده و یا حذف کنیم. در صورت نیاز به اتو کردن با در نظر گرفتن درصد نایلون به کار رفته در پارچه می توان از درجه مناسب اتو استفاده کرد.


شستشوی پرده تور در منزل

مشکلی که در شستشوی پرده تور وجود دارد از بین رفتن آهار تور بعد از چند بار شستشوست. البته امکان آهار دادن مجدد تورها در منزل وجود دارد. برای این کار می توانید در یک ظرف مناسب مقداری آب گرم و یک لیوان نشاسته را مخلوط کنید تا لعاب دار شود. سپس در حالی که آب سرد است پرده تور شسته شده و تمیز را به مدت یک ساعت در این آب لعاب دار خیس کرد و بدون آبکشی پرده را آویزان کرده تا خشک شود. در این صورت تور آهار مناسبی را پیدا می کند.